Qilichova Marxabo Xudayqulovnaning pedagogika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiya ishi himoyasi to‘g‘risida
Guliston davlat universiteti huzuridagi ilmiy darajalar beruvchi PhD.03/27.02.2020.Fil.91.02 raqamli Ilmiy kengash asosidagi bir martalik ilmiy kengashning 2025-yil 25-aprel kuni soat 13:00 da bo‘lib o‘tadigan majlisida Chirchiq davlat pedagogika universiteti tadqiqotchisi Qilichova Marxabo Xudayqulovnaning 13.00.01 –  Pedagogika nazariyasi. Pedagogik taʼlimotlar tarixi ixtisosligida “Sharof Rashidov asarlari asosida bo‘lajak pedagoglarni ma’naviy-axloqiy jihatdan tarbiyalashning nazariy asoslari mavzusida pedagogika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun yozilgan dissertatsiyasi himoyasi bo‘lib o‘tadi.

Regarding the PhD Dissertation Defense of Qilichova Marxabo Khudayqulovna in Pedagogical Sciences
At the meeting of the one-time academic council based on the Scientific Council No. PhD.03/27.02.2020.Fil.91.02 under Gulistan State University, which will be held on April 25, 2025, at 1:00 PM, the PhD dissertation defense of Qilichova Marxabo Khudayqulovna, a researcher from Chirchik State Pedagogical University, will take place.
“Theoretical Foundations of Moral and Ethical Education of Future Teachers Based on the Works of Sharof Rashidov”
Specialty: 13.00.01 – Theory of Pedagogy. History of Pedagogical Doctrines, submitted for the degree of Doctor of Philosophy (PhD) in Pedagogical Sciences.