Qilichova Marxabo Xudayqulovnaning pedagogika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiya ishi himoyasi to‘g‘risida
Guliston davlat universiteti huzuridagi ilmiy darajalar beruvchi PhD.03/27.02.2020.Fil.91.02 raqamli Ilmiy kengash asosidagi bir martalik ilmiy kengashning 2025-yil 25-aprel kuni soat 13:00 da bo‘lib o‘tadigan majlisida Chirchiq davlat pedagogika universiteti tadqiqotchisi Qilichova Marxabo Xudayqulovnaning 13.00.01 –  Pedagogika nazariyasi. Pedagogik taʼlimotlar tarixi ixtisosligida “Sharof Rashidov asarlari asosida bo‘lajak pedagoglarni ma’naviy-axloqiy jihatdan tarbiyalashning nazariy asoslari mavzusida pedagogika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun yozilgan dissertatsiyasi himoyasi bo‘lib o‘tadi.

О защите диссертации Киличовой Мархабо Худойкуловны на соискание ученой степени PhD по педагогическим наукам
На заседании одноразового диссертационного совета, созданного на основе совета PhD.03/27.02.2020.Fil.91.02 при Гулистанском государственном университете, которое состоится 25 апреля 2025 года в 13:00, состоится защита диссертации Киличовой Мархабо Худойкуловны, исследователя Чирчикского государственного педагогического университета.
«Теоретические основы духовно-нравственного воспитания будущих педагогов на основе произведений Шарофа Рашидова»
по специальности 13.00.01 – Теория педагогики. История педагогических учений, на соискание ученой степени PhD по педагогическим наукам.