5 tashabbus bo‘yicha musoboqalar tashkil etildi
Guliston davlat universiteti “Sirtqi ta’lim” bo‘limi va “Jismoniy madaniyat” fakultetlari hamkorligida “Masofaviy ta’lim” va “Fakultetlararo jismoniy madaniyat va sport” kafedrlari professor-o’qituvchilari tomonidan O’zbekiston Respublikasi Prezidenti tomonidan olg‘a surilgan 5 tashabbus ijrosini ta’minlash maqsadida “Sport, musiqa, kitobxonlik va san’at” bo’yicha musobaqalar tashkil etildi. Musabaqalar joriy yil 20-23 aprel kunlari bo‘lib o‘tishi rejalashtirilgan.
20-aprel kuni o‘g‘il bolalar o‘rtasida futbol musobaqalari o‘tkazildi. Musobaqada 16 ta futbol jamoalari qatnashdi. Qiziqarli o‘tgan turnirda “Tarix” yo‘nalishi talabalari finalda “Jismoniy madaniyat” talabalari ustidan g‘alaba qozonib “Universitet kubogi”ni qo‘lga kiritishdi.
22-aprel kuni qizlar o‘rtasida “Voleybol” va “Stol tennisi” musobaqalari o‘tkazilishi, 23-aprel kuni “Tasviriy san’at” va “Musiqa” ta’lim yo’nalishi talabalari o‘z qobiliyatlarini namoyish etishlari, “O‘zbek filologiya”si yo‘nalishi talabalari kitobxonlikni targ‘ib qilishlari belgilangan.

Были организованы конкурсы по 5 инициативам
В целях реализации 5 инициатив, выдвинутых Президентом Республики Узбекистан, профессорско-преподавательским составом кафедр “дистанционное образование” и “межфакультетская физическая культура и спорт” совместно с факультетами “заочное образование” и “физическая культура” Гулистанского государственного университета были организованы соревнования по “спорту, музыке, чтению и искусству”. Соревнования запланированы на 20-23 апреля текущего года.
20 апреля были проведены соревнования по футболу среди мальчиков. В турнире приняли участие 16 футбольных команд. В прошлом турнире студенты направления «История» завоевали «Кубок ректора», победив в финале студентов направления «Физическая культура».
22 апреля среди девушек будут проведены соревнования «Волейбол» и «Настольный теннис», 23 апреля студенты образовательных направлений «Изобразительное искусство» и «Музыка» будут демонстрировать свои способности, а студенты направления «Узбекская филология» будут пропагандировать чтение.