Guliston davlat universitetini 2020/2021 o’quv yili bitiruvchilarini samarali ishga joylashtirish va taqsimlash hamda korxona, tashkilot, muassasalar bilan xamkorlik aloqalarini kengaytirish maqsadida “Bitiruvchi 2021” tadbiri o’tkazildi.
Tadbirda kadrlar buyurtmachilari va iste’molchi tashkilotlar vakillari, bitiruvchilar va universitet mas’ul xodimlari ishtirok etishdi. Tadbir yakunida bitiruvchilarni ish bilan ta’minlash maqsadida kadrlar buyurtmachilari, bitiruvchilar va univeristet o’rtasida uch tomonlama shartnomalar imzolandi.

The event “graduate 2021” was held with the aim of effective employment of the graduates of the 2020/2021 academic year of Gulistan State University and expansion of cooperation with enterprises, organizations and institutions.
The event was attended by personnel customers and representatives of consumer organizations, graduates and responsible staff of the University. At the end of the event, three-way agreements were signed between personnel customers, graduates andististet in order to provide graduates with employment.