O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Sh.M.Mirziyoyev tomonidan joriy yil 13-aprel kuni o‘tkazilgan videoselektorda berilgan topshiriq ijrosini ta’minlash maqsadida Guliston davlat universitetining Ijtimoiy-iqtisodiy fakulteti Guliston shahridagi barcha MFYlar va Guliston tumani Mevazor mahallasiga biriktirildi.
Guliston shahar “Bo‘ston”, “Istiqlol”, “Ulug‘obod” hamda Guliston tumani “Mevazor” mahallalarida fakultet professor-o‘qituvchilari va mahalla raislari ishtirokida har bir mahalla hududida joylashgan maktab va sport inshoatlarida universitet tomonidan tashkil etilayotgan to‘garaklarda ishtirok etish istagida bo‘lgan yoshlar uchun yo‘nalishlar kesimida dars jadvaliga asosan seminar jarayonlari tashkil etildi.
Loyihani Guliston shahrining 24 mahallasida keng targ‘ib qilish maqsadida barcha MFYlarga tegishli sohalar yuzasidan biriktirilgan professor-o‘qituvchilar yoshlar qamrovini oshirish maqsadida targ‘ibot ishlarini olib borishmoqda.

Работа в рамках «Один интеллектуал - духовный покровитель одной махалли» продолжается в махаллях Гулистана
Во исполнение задачи, поставленной Президентом Республики Узбекистан Ш.М.Мирзиёевым на видеоселекторе 13 апреля социально-экономический факультет Гулистанского государственного университета был присоединен ко всем махаллаях города Гулистана и махалле «Мевазор» Гулистанского района.
Для молодых людей, желающих участвовать в клубах, организованных университетом в школах и на спортивных объектах в каждой махалле в махаллях Бустон, Истиклол, Улугабад и Мевазор Гулистанского района с участием преподавателей и председателей махаллей. Процессы семинаров были организованы в соответствии с с расписанием.
Чтобы продвигать проект в 24 махаллях Гулистана, профессора и учителя, прикрепленные ко всем МФЮ, работают над увеличением охвата молодежи.