“Bir ziyoli – bir mahallaga ma’naviy homiy” tadbirlarida san’atshunoslar
Guliston davlat universitetining San’atshunoslik fakulteti jamoasi Sayxunobod tumanidagi mahalla fuqarolar yig’inlariga “Bir ziyoli – bir mahallaga ma’naviy homiy” tamoyili ostidagi tadbirlarga mas’ul etib biriktirilgan.
Fakultetning Musiqiy ta’lim hamda Tasviriy san’at va muhandislik grafikasi kafedrasi professor-o’qituvchilaridan iborat jamoa fakultet dekani boshchiligida tumandagi mahallalarda “Yoshlar daftari” bilan ishlash bo’yicha ishlarni olib borishmoqda.
Dolzarb masala sifatida yoshlarning ijodiy qobiliyatlarini rivojlantirish, kitobxonlik hamda sport sohalarga qaratilgan to’garaklar faoliyatini tashkil etish va jonlantirish bo’yicha ko’rsatmalar berildi.

Art critics at the event
The staff of the Faculty of Art Criticism of Gulistan State University is attached to the makhallas of the Saykhunabad region and is responsible for events on the principle “One intellectual - one spiritual sponsor of one makhalla”.
A team of professors and teachers of the Department of Music Education and Fine Arts and Engineering Graphics of the Faculty, under the guidance of the Dean of the Faculty, works with the "Youth Book" in the district makhallas.
As a topical topic, instructions were given to develop the creative abilities of youth, organize and revitalize the activities of reading and sports clubs.