O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 19.05.2021 sanadagi PQ-5117-sonli “O‘zbekiston Respublikasida xorijiy tillarni o‘rganishni ommalashtirish faoliyatini sifat jihatdan yangi bosqichga olib chiqish chora–tadbirlari to‘g‘risida”gi Qarorini ijrosini amalga oshirish maqsadida Guliston davlat universitetida “Til markazi” tashkil etildi.
Ushbu markaz faoliyatining asosini muhtaram Prezidentimizning chet tili fanlari o‘qituvchilarinning xalqaro sertifikatga ega bo‘lishi lozimligi va bu orqali ta’lim sifatini yaxshilash borasidagi takliflarining amaldagi ijrosi sifatida Sirdaryo viloyatidagi barcha maktablarda ingliz tili o‘qituvchilari uchun 3 oyga mo‘ljallangan muddatli ustama va xalqaro sertifikatlar olishga tayyorlov kurslari tashkil etildi. Viloyatimizdagi barcha maktab o‘qituvchilarini ushbu maxsus tayyorlov kurslariga taklif qilamiz. Prezident Qaroriga binoan barcha davlat idoralarida xorijiy tillarni ommalashtirish bo‘yicha topshiriqlar ko‘zda tutilgan bo‘lib, viloyatimizdagi barcha idora va tashkilotlar xodimlarini 3 va 6 oylik, hamda bir yillik o‘quv kurslariga taklif qilamiz va biz bilan hamkorlikka chorlab qolamiz.
Guliston davlat universiteti qoshidagi “Til markazi”da ingliz, nemis, koreys va rus tilidan o‘quv kurslari tashkil etildi. Har bir tinglovchi o‘zi istagan darajada til ko‘nikmalariga ega bo‘lishi mumkin. Har qanday soxa mutaxassislari xorijiy tillarda muloqot qilishi, ish faoliyatini xorijiy tilda erkin olib borishi, xorijiy va milliy sertifikatlarni tez va oson qo‘lga kiritishi uchun zarur shart-sharoit, bilim va tajriba kafolatlanadi. Murojaat uchun telefon : +998933222315 Kuziyev Shavkat

Attention: Language Center was established at Gulistan State University
In order to implement the Resolution of the President of the Republic of Uzbekistan dated 19.05.2021 No PP-5117 "On measures to bring the promotion of foreign language learning in the Republic of Uzbekistan to a qualitatively new level" Gulistan State University The "Language Center" was established.
The basis of the center's activity is a 3-month bonus for English language teachers in all schools of Syrdarya region as a practical implementation of the President's recommendations on the need for international certification of foreign language teachers and thus improve the quality of education. training courses for international certificates were organized. We invite all school teachers in our region to these special training courses. The Presidential Decree provides for the promotion of foreign languages in all government agencies, and we invite employees of all agencies and organizations in our region to 3- and 6-month, as well as one-year training courses and invite them to cooperate with us.
English, German, Korean and Russian language courses are organized at the Language Center at Gulistan State University. Each listener can have as many language skills as they want. The necessary conditions, knowledge and experience are guaranteed for professionals in any field to communicate in foreign languages, to work freely in a foreign language, to quickly and easily obtain foreign and national certificates. Contact phone: +998933222315 Kuziev Shavkat