O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 19.05.2021 sanadagi PQ-5117-sonli “O‘zbekiston Respublikasida xorijiy tillarni o‘rganishni ommalashtirish faoliyatini sifat jihatdan yangi bosqichga olib chiqish chora–tadbirlari to‘g‘risida”gi Qarorini ijrosini amalga oshirish maqsadida Guliston davlat universitetida “Til markazi” tashkil etildi.
Ushbu markaz faoliyatining asosini muhtaram Prezidentimizning chet tili fanlari o‘qituvchilarinning xalqaro sertifikatga ega bo‘lishi lozimligi va bu orqali ta’lim sifatini yaxshilash borasidagi takliflarining amaldagi ijrosi sifatida Sirdaryo viloyatidagi barcha maktablarda ingliz tili o‘qituvchilari uchun 3 oyga mo‘ljallangan muddatli ustama va xalqaro sertifikatlar olishga tayyorlov kurslari tashkil etildi. Viloyatimizdagi barcha maktab o‘qituvchilarini ushbu maxsus tayyorlov kurslariga taklif qilamiz. Prezident Qaroriga binoan barcha davlat idoralarida xorijiy tillarni ommalashtirish bo‘yicha topshiriqlar ko‘zda tutilgan bo‘lib, viloyatimizdagi barcha idora va tashkilotlar xodimlarini 3 va 6 oylik, hamda bir yillik o‘quv kurslariga taklif qilamiz va biz bilan hamkorlikka chorlab qolamiz.
Guliston davlat universiteti qoshidagi “Til markazi”da ingliz, nemis, koreys va rus tilidan o‘quv kurslari tashkil etildi. Har bir tinglovchi o‘zi istagan darajada til ko‘nikmalariga ega bo‘lishi mumkin. Har qanday soxa mutaxassislari xorijiy tillarda muloqot qilishi, ish faoliyatini xorijiy tilda erkin olib borishi, xorijiy va milliy sertifikatlarni tez va oson qo‘lga kiritishi uchun zarur shart-sharoit, bilim va tajriba kafolatlanadi. Murojaat uchun telefon : +998933222315 Kuziyev Shavkat

Внимание: при Гулистанском государственном университете создан «Языковой центр».
В целях реализации Постановления Президента Республики Узбекистан от 19.05.2021 № ПП-5117 «О мерах по продвижению изучения иностранных языков в Республике Узбекистан на качественно новый уровень» в Гулистанском государственном университете им. Языковой центр ».
Основа деятельности центра - трехмесячная премия учителям английского языка во всех школах Сырдарьинской области как практическая реализация рекомендаций Президента о необходимости международной сертификации учителей иностранных языков и, как следствие, повышения качества обучения. для международных сертификатов. Мы приглашаем всех школьных учителей нашего региона на эти специальные курсы. Указом Президента предусмотрено продвижение иностранных языков во всех государственных органах, и мы приглашаем сотрудников всех ведомств и организаций в нашем регионе на трех- и шестимесячные, а также годичные учебные курсы и приглашаем их к сотрудничеству. с нами.
Курсы английского, немецкого, корейского и русского языков организованы в Языковом центре Гулистанского государственного университета. Каждый слушатель может владеть любым количеством языков. Необходимые условия, знания и опыт гарантированы профессионалам в любой области для общения на иностранных языках, для свободной работы на иностранном языке, для быстрого и легкого получения иностранных и национальных сертификатов. Контактный телефон: +998933222315 Кузиев Шавкат