“Yangi O‘zbekiston yoshlari, birlashaylik!” shiori ostida “Bag‘rikeng O‘zbekiston-umumiy uyimiz” festivaliga start berildi.
2021-yilning 11-12-iyun kunlari Guliston shahrida “Yangi O‘zbekiston yoshlari, birlashaylik!” shiori ostida “Bag‘rikeng O‘zbekiston - umumiy uyimiz” millatlararo do‘stlik festivali bo‘lib o‘tishi ma’lum qilingan edi.
Bugun mazkur festivalga start berildi. Guliston shahar markazida barpo etilgan pavilonlarda Guliston davlat universiteti uchun maxsus joy ajratildi. Mazkur festival daoirasida universitetning iqtidorli va tashabbuskor yoshlar “O‘zbekiston uchun 100 g‘oya” loyihasi bo‘yicha iqtisodiyot, ta’lim, sport, sog‘liqni saqlash, axborot texnologiyalari kabi sohalardagi g‘oyalari namoyish etildi. Ushbu jaraynoda Sirdaryo viloyati hokimi G‘ofirjon G‘aniyevich Mirzayev ham ishtirok etib, mazkur innvoatsion g‘oyalar mualliflarini qizg‘in muborakbod etib, yangiliklarni yaratish va ilmiy-tadqiqotlarda zafarlar tiladi.
Bundan tashqari sportchi yoshlar o‘zlarining mahoratlarini tengdoshlariga namoyish etishdi. Festival doirasida eng muhim jihat, universitet bitiruvchilari bilan kadrlar buyurtmachilari va iste’molchi tashkilotlar bilan hamkorlikda yoshlarni ish bilan ta’minlash bo‘yicha uch tomonlama shartnmalar ayna shu yerning o‘zida imzolandi.

Стартовал фестиваль “Толерантный Узбекистан-наш общий дом” под девизом “Молодежь нового Узбекистана, объединимся!
11-12 июня 2021 года в городе Гулистан пройдет акция “Новая молодежь Узбекистана, объединимся! под девизом “толерантный Узбекистан - наш общий дом” состоялся фестиваль межнациональной дружбы.
Сегодня дан старт фестивалю. В павильонах, построенных в центре города Гулистан, для Гулистанского государственного университета было выделено специальное место. В рамках данного фестиваля талантливая и инициативная молодежь университета в рамках проекта” 100 идей для Узбекистана " продемонстрировала свои идеи в таких сферах, как экономика, образование, спорт, здравоохранение, информационные технологии. Хоким Сырдарьинской области Гофиржон Ганиевич Мирзаев также принял участие в данном процессе, горячо поздравив авторов этих инновационных идей и пожелав им успехов в создании инноваций и научных исследованиях.
Кроме того, молодые спортсмены продемонстрировали свое мастерство своим сверстникам. В рамках фестиваля здесь же были подписаны трехсторонние соглашения о трудоустройстве молодежи с наиболее важным аспектом, с выпускниками университетов, с заказчиками кадров и потребительскими организациями.
50 волонтеров университета принимают активное участие в организационных вопросах. На мероприятиях в рамках фестиваля продолжается работа университетской