“Yangi O‘zbekiston yoshlari, birlashaylik!” shiori ostida “Bag‘rikeng O‘zbekiston-umumiy uyimiz” festivaliga start berildi.
2021-yilning 11-12-iyun kunlari Guliston shahrida “Yangi O‘zbekiston yoshlari, birlashaylik!” shiori ostida “Bag‘rikeng O‘zbekiston - umumiy uyimiz” millatlararo do‘stlik festivali bo‘lib o‘tishi ma’lum qilingan edi.
Bugun mazkur festivalga start berildi. Guliston shahar markazida barpo etilgan pavilonlarda Guliston davlat universiteti uchun maxsus joy ajratildi. Mazkur festival daoirasida universitetning iqtidorli va tashabbuskor yoshlar “O‘zbekiston uchun 100 g‘oya” loyihasi bo‘yicha iqtisodiyot, ta’lim, sport, sog‘liqni saqlash, axborot texnologiyalari kabi sohalardagi g‘oyalari namoyish etildi. Ushbu jaraynoda Sirdaryo viloyati hokimi G‘ofirjon G‘aniyevich Mirzayev ham ishtirok etib, mazkur innvoatsion g‘oyalar mualliflarini qizg‘in muborakbod etib, yangiliklarni yaratish va ilmiy-tadqiqotlarda zafarlar tiladi.
Bundan tashqari sportchi yoshlar o‘zlarining mahoratlarini tengdoshlariga namoyish etishdi. Festival doirasida eng muhim jihat, universitet bitiruvchilari bilan kadrlar buyurtmachilari va iste’molchi tashkilotlar bilan hamkorlikda yoshlarni ish bilan ta’minlash bo‘yicha uch tomonlama shartnmalar ayna shu yerning o‘zida imzolandi.

The festival "Tolerant Uzbekistan-our common home" under the motto " Youth of the new Uzbekistan, let's unite!
On June 11-12, 2021, the city of Gulistan will host the campaign " New Youth of Uzbekistan, unite! The festival of interethnic friendship was held under the motto "Tolerant Uzbekistan - our common home".
The festival has started today. In the pavilions built in the center of the city of Gulistan, a special place was allocated for Gulistan State University. Within the framework of this festival, the talented and initiative youth of the university within the framework of the project” 100 ideas for Uzbekistan " demonstrated their ideas in such areas as economy, education, sports, healthcare, and information technology. Khokim of Syrdarya region Gofirjon Ganievich Mirzayev also took part in this process, warmly congratulating the authors of these innovative ideas and wishing them success in creating innovations and scientific research.
In addition, young athletes demonstrated their skills to their peers. Within the framework of the festival, trilateral agreements were signed here on the employment of young people with the most important aspect, with university graduates, with personnel customers and consumer organizations.
50 volunteer youth of this festival are actively involved in organizational issues. The work of the university community continues at the events within the Festival framework.