🔰 Ma’lumki, Davlat test markazi huzuridagi Ilmiy-o‘quv amaliy markazi tomonidan “Bilimlarni baholash testlarini ishlab chiqish nazariyasi va amaliyoti” bo‘yicha 36 soatga mo‘ljallangan malaka oshirish kurslari yo‘lga qo‘yilgan bo‘lib, muntazam tarzda har oy o‘tkazib kelinmoqda.
📌 Navbatdagi malaka oshirish kursi Guliston davlat universiteti va Toshkent kimyo-texnologiya instituti Yangiyer filialida faoliyat yuritayotgan professor-o‘qituvchilar uchun tashkil etildi.
📆 Malaka oshirish kursi 27-maydan 2-iyunga qadar har kuni o‘tkazildi.
✅ Unda 29 nafar talabgor ishtirok etib, malaka sertifikatiga ega bo‘ldilar.
👨🏻‍💻 Ma’lumot uchun, navbatdagi malaka oshirish kursiga talabgorlarni ro‘yxatga olish my.dtm.uz sayti orqali amalga oshirilmoqda.

Сертификаты вручены следующим слушателям курса повышения квалификации.
🔰 Известно, что Научно-образовательный центр при Государственном центре тестирования организовал 36-часовые курсы повышения квалификации по теме «Теория и практика разработки тестов для оценки знаний», которые проводятся регулярно каждый месяц.
📌 Очередной учебный курс был организован для профессоров и преподавателей Гулистанского государственного университета и Янгиерского филиала Ташкентского химико-технологического института.
📆 Курсы повышения квалификации проводились ежедневно с 27 мая по 2 июня.
✅ В нем приняли участие 29 кандидатов, получивших квалификационные грамоты.
👨🏻💻 Для информации, регистрация кандидатов на следующий курс обучения осуществляется через сайт my.dtm.uz