Oq yo‘l Sizga, magistrlar!
14.08.2021-yil sanasida Gulsiton davlat universitetini tamomlagan 137 nafar yoshlarga magistrlik diplomlarini tantanali topshirish marosimi o‘tkazildi. Unda universitet rektori, professor M.Xodjiyev ishtirok etib, yosh magistrlarni qo‘shaloq bayram: Magistraturani muvafaqqiyatli tamomlaganliklari va jonajon diyorimiz Mustaqilligining 30 yilligi bilan tabrikladi. Magistrlarning kelgusi ishlarida, xususan ilmiy va ilmiy-pedagogik faoliyatlarida zafarlar tiladi.
Diplom topshirish marosimi chinakam yoshlar bayramiga aylanib ketdi. Tadbirda bitiruvchilar va ularning ota-onalari so‘zga chiqishdi. Yosh magistrlar o‘z chiqishlarida tajribali ustozlari o‘gitlari va yo‘l-yo‘riqlari ko‘magida ikki yil muddat oralig‘ida ilmiy  izlanishlar olib borgan holda, mehnat bozorida har tomonlama talablarga javob bera oladigan yetuk, raqobatbardosh kadr bo‘lib yetishish uchun olg‘a intildilganliklarini quvonch va katta hayajon bilan so‘zlab berishdi.

Счастливого пути, магистры!
14 августа 2021 года состоялась церемония вручения дипломов магистра 137 молодым людям, окончившим Гульситонский государственный университет. В нем принял участие ректор университета, профессор М.Ходжиев, который поздравил молодых мастеров с двойным праздником: успешным окончанием магистратуры и 30-летием Независимости нашей Родины. Он пожелал мастерам успехов в дальнейшей работе, особенно в научной и научно-педагогической деятельности.
Выпускной превратился в настоящий праздник молодежи. На мероприятии выступили выпускники и их родители. В своих вступлениях выпускники с радостью и большим волнением говорили что они в течение двух лет с помощью советов и рекомендаций опытных учителей стремились двигаться в перед и стать мастерами в своих отраслях, стать зрелыми, конкурентоспособными кадрами, которые могут соответствовать всем требованиям рынка труда.
В результате практических усилий сегодня они стали лауреатами различных государственных премий, конкурсов, юными изобретателями, мастерами спорта, людьми с высоким научным потенциалом.