Guliston davlat universitetida yangi tashkil etilgan Tibbiyot fakulteti o‘quv binosining ochilish marosimi bo‘ldi
30-avgust kuni Guliston davlat universitetida yangi tashkil etilgan Tibbiyot fakulteti o‘quv binosining ochilish marosimi bo‘ldi. Unda Guliston davlat universitet rektori professor M.Xodjiyev, Sirdaryo viloyati sog‘liqni saqlash boshqarmasi boshlig‘i R.Yuldashevr, Tibbiyot fakulteti dekani, tibbiyot fanlari nomzodi F.Shernazarov va tibbiyot xodimlari so‘zga chiqishdi.
Muhtaram Prezidentimizning 12.11.2020-yildagi “Birlamchi tibbiy-sanitariya yordami muassasalari faoliyatiga mutlaqo yangi mexanizmlarni joriy qilish va sog‘liqni saqlash tizimida olib borilayotgan islohotlar samaradorligini yanada oshirish chora-tadbirlari to‘g‘risid”gi ¹6110-sonli Farmoni asosida 2021/2022 o‘quv yilidan boshlab mavjud ehtiyojdan kelib chiqib Guliston davlat universitetida tibbiyot fakultetlari tashkil qilindi.
2021/2020 o‘quv yilidan boshlab universitetning Tibbiyot fakultetiga ikkita yo‘nalish: Davolash ishi va Pediatriya ta’lim yo‘nalishlari bo‘yicha davlat qabul parametrlariga ko‘ra 50 nafar o‘rin ajratildi.

The opening ceremony of the educational building of the new Faculty of Medicine was held at Gulistan state university
On August 30, the opening ceremony of the new building of the medical faculty was held at the Gulistan State University. The event was attended by the rector of Gulistan state university professor M.Xodjiev, the head of the Health Department of the Syrdarya region R. Yuldashev, the dean of the faculty, candidate of medical sciences F.Shernazarov and the medical staff.
According to the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan dated 12.11.2020 "On measures to introduce fundamentally new mechanisms in the activities of primary health care institutions and further increase the effectiveness of reforms in the health care system" taking into account existing needs.
Since the 2021/2020 academic year, 50 places have been allocated to the medical faculty of the university according to the parameters of state admission in two areas: general medicine and pediatrics.