Guliston davlat universitetida yangi tashkil etilgan Tibbiyot fakulteti o‘quv binosining ochilish marosimi bo‘ldi
30-avgust kuni Guliston davlat universitetida yangi tashkil etilgan Tibbiyot fakulteti o‘quv binosining ochilish marosimi bo‘ldi. Unda Guliston davlat universitet rektori professor M.Xodjiyev, Sirdaryo viloyati sog‘liqni saqlash boshqarmasi boshlig‘i R.Yuldashevr, Tibbiyot fakulteti dekani, tibbiyot fanlari nomzodi F.Shernazarov va tibbiyot xodimlari so‘zga chiqishdi.
Muhtaram Prezidentimizning 12.11.2020-yildagi “Birlamchi tibbiy-sanitariya yordami muassasalari faoliyatiga mutlaqo yangi mexanizmlarni joriy qilish va sog‘liqni saqlash tizimida olib borilayotgan islohotlar samaradorligini yanada oshirish chora-tadbirlari to‘g‘risid”gi ¹6110-sonli Farmoni asosida 2021/2022 o‘quv yilidan boshlab mavjud ehtiyojdan kelib chiqib Guliston davlat universitetida tibbiyot fakultetlari tashkil qilindi.
2021/2020 o‘quv yilidan boshlab universitetning Tibbiyot fakultetiga ikkita yo‘nalish: Davolash ishi va Pediatriya ta’lim yo‘nalishlari bo‘yicha davlat qabul parametrlariga ko‘ra 50 nafar o‘rin ajratildi.

В Гулистанском государственном университете прошла церемония открытия учебнего корпуса нового факультета Медицины
30 августа в Гулистанском государственном университете состоялась торжественная церемония открытия нового здания медицинского факультета. На мероприятии выступили ректор Гулистанского государственного университета профессор М.Ходжиев, руководитель Управление здравоохранения Сырдарьинской области Р.Юлдашев, декан факультета, кандидат медицинских наук Ф.Шерназаров и медперсонал.
Согласно Указу Президента Республики Узбекистан от 12.11.2020 «О мерах по внедрению принципиально новых механизмов в деятельность учреждений первичной медико-санитарной помощи и дальнейшему повышению эффективности реформ в системе здравоохранения» №6110 с 2021/2022 учебного года в Гулистанском государственном университете созданы медицинский факультет с учетом имеющихся потребностей.
С 2021/2020 учебного года на медицинский факультет университета выделено 50 мест согласно параметрам государственного приема по двум направлениям: лечебное дело и педиатрия.