Guliston davlat universitetida 2021 yilning 11-oktabridan 11-noyabriga qadar “Ta’lim sifati oyligi” tashkil etildi. Oylik davomida ta’lim jarayonini tashkil etish va boshqarishda, fanlardan o‘quv mashg‘ulotarni olib borish jarayonini yuqori darajada yo‘lga qo‘yish bilan bog‘liq har bir holat chuqur tahlil qilinadi, ilg‘or texnologiyalarni joriy qilish bo‘yicha ochiq darslar tashkil etiladi.
Oylikni o‘tkazish jarayoni bilan bog‘liq holatlarni ta’riflash va tavsiflashda “Ta’lim tizimida temir intizom talab etiladi”, deydi o‘quv ishlari bo‘yicha prorektor H.Qo‘shiyev.
Oylik davomida ta’lim sifati bilan bog‘liq holda mashg‘ulotlarni ishlab chiqarish bilan hamkorlikda ishlab chiqib-amaliyotga joriy qilayotgan 4+2 dasturiga asosan yo‘lga qo‘yilgan.
Ta’lim sifati oyligi kredit-modulga asoslangan tizimni yo‘lga qo‘yish bo‘yicha mexanizm joriy qilishda ahamiyatlidir.

В системе образования требуется железная дисциплина
В Гулистанском государственном университете с 11 октября по 11 ноября 2021 года был организован «Месяц качества образования». В течение месяца при организации и управлении учебным процессом каждая ситуация, связанная с высоким уровнем подготовки по дисциплинам, будет глубоко проанализирована, организованы открытые для внедрения передовых технологий уроки.
«В системе образования требуется железная дисциплина», - сказал проректор по учебной работе Х. Кушиев.
Он основан на программе 4 + 2, которая разрабатывается и реализуется в сотрудничестве с производством тренингов по качеству образования в течение месяца.
Качество образования имеет важное значение при внедрении механизма создания кредитно-модульной системы.