Hokim yordamchilari va Mahallabay ishlash markazi xodimlari uchun seminar-trening o‘z ishini boshladi
2021-yilning 23-noyabr kuni Guliston davlat universitetining “Ma’naviyat va ma’rifat markazi”da  mahalla fuqarolar yig‘ini bo‘yicha  tadbirkorlikni rivojlantirish, aholi bandligini ta’minlash va kambag‘allikni qisqartirish masalalari bo‘yicha hokim yordamchilari va Mahallabay ishlash markazi xodimlari uchun yangi joriy etilayotgan yangi tizimning tub mohiyati va samarali faoliyat ko‘rsatishi bo‘yicha seminar-trening va amaliy mashg‘ulotlarning hududiy birinchi bosqichi o‘z ishini boshladi.
Vazirlik va idoralarning vakillari, Davlat boshqaruvi akademiyasi, Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti va Toshkent moliya institutining professor-o‘qituvchilaridan iborat 20ta respublika trenerlari 23-27-noyabr kunlari Sirdaryo viloyatining 148ta hududiy trenerlari va mahallabay ishlash markazining 47ta xodimlariga seminar-trening va amaliy mashg‘ulotlar o‘tishadi.
Ushbu seminar-trening va amaliy mashg‘ulotlarda Iqtisodiy taraqqiyot va kambag‘allikni qisqartirish bosh boshqarmasi, Bandlik va mehnat munosabatlari boshqarmasi, Davlat soliq boshqarmasi, Fermer, dehqon xo‘jaliklari va tomorqa yer egalari Kengashi, Mahalla va oilani qo‘llab-quvvatlash boshqarmasi, Savdo-sanoat palatasi, Adliya boshqarmasi, davlat xizmatlari agentligi, Davlat aktivlarini boshqarish agentligi boshqarmasi, Iqtisodiy taraqqiyot va kambag‘allikni qisqartirish vazirligi huzuridagi Tadbirkorlikni rivojlantirish agentligi hududiy boshqarmasi, Davlat xizmatlarini rivojlantirish agentligi, Byudjetdan tashqari Pensiya jamg‘armasi hududiy boshqarmasi, Aksiyadorlik tijorat xalq banki, “Mikrokreditbank” asiyadorlik tijorat banki, “Agrobank” aksiyadorlik tijorat banki xodimlari ishtirok etishmoqda.
Mazkur seminar-trening va amaliy mashg‘ulotlarni yuqori saviyada o‘tkazish uchun Sirdaryo viloyati hokimining moliya, iqtisodiyot va kambag‘allikni qisqartirish masalalari bo‘yicha birinchi o‘rinbosari A.R.Karimov rahbarligida Guliston davlat universiteti rektori M.T.Xodjiyev o‘rinbosarligida hududiy shtab tashkil etilgan.
23-noyabr kuni Seminar treninglarning rasmiy ochilish bo‘lib o‘tdi. Unda Prezident huzuridagi Davlat boshqaruvi akademiyasi prorektori X.Azizov, viloyat hokimining o‘rinbosari A.Karimov va universitet rektori M.Xodjiyevlar nutq so‘zlashdi.
Seminar-trening va amaliy mashg‘ulotlarni yuqori saviyada o‘tkazish uchun barcha tegishli sharoitlar yaratilgan.

A seminar-training for assistant mayors and staff of the Mahallabay Employment Center has started
On November 23, 2021 in the "Center of Spirituality and Enlightenment" of Gulistan State University will be held a meeting of citizens' assistants on the development of entrepreneurship, employment and poverty reduction, and Mahallabay The first regional phase of the seminar-training and practical training on the essence and effective operation of the new system for the staff of the work center has started.
20 national trainers consisting of representatives of ministries and departments, professors and teachers of the Academy of Public Administration, Tashkent State University of Economics and Tashkent Financial Institute the clouds pass.
The seminar was attended by the General Directorate of Economic Development and Poverty Reduction, the Department of Employment and Labor Relations, the State Tax Administration, the Council of Farmers, Dehkan Farms and Landowners, the Department of Neighborhood and Family Support. , Chamber of Commerce and Industry, Department of Justice, Department of Public Services, Department of State Asset Management Agency, Regional Department of Entrepreneurship Development Agency under the Ministry of Economic Development and Poverty Reduction, Public Service Development Agency, Regional Office of Extrabudgetary Pension Fund, Joint Stock Commercial Employees of the People's Bank, the Joint-Stock Commercial Bank "Microcreditbank", the Joint-Stock Commercial Bank "Agrobank" are participating.
In order to hold this seminar-training and practical training at a high level, a regional headquarters was established under the leadership of the First Deputy Hokim of Syrdarya Region for Finance, Economy and Poverty Reduction ARKarimov under the rector of Gulistan State University MTKhodjiev. .
The official opening of the Workshops took place on November 23. Vice-rector of the Academy of Public Administration under the President H. Azizov, deputy governor of the region A. Karimov and rector of the university M. Khodjiev spoke at the event.
All necessary conditions are created for conducting seminars, trainings and workshops at a high level.