Bugungi kunda respublikamiz miqyosida O'zbekiston yoshlari forumi o'tkazilayotgani barchamizga ma'lum.Shu o'rinda 18-20 dekabr kunlari Samarqand viloyati "Chet tillari forumi" doirasida 12 viloyatdan kelgan iqtidorli yoshlarni kutib oldi.Bu yoshlar safida bizning oliygohimiz talabalari ham bor.Ular Filologiya fakulteti, xorijiy til va adabiyoti yo'nalishi 3-kurs talabalari: Keldibekova Gulandon va Xusaynova Ulmasoy.
Bu talabalarimiz 3 kun mobaynida xorijiy tillarni o'rganish bo'yicha chet ellik mutaxassislardan juda katta motivatsiya olib, tengdoshlari bilan fikr almashib kelishdi.Forumning har 3 kunida ishtirokchilariz "Media sohasi rivoji" yo'nalishida ingliz tilida debat o'tkazishdi hamda soha rivoji uchun qilinishi zarur ishlar bo'yicha munozara olib bordilar.
Marosimda talabalarimiz forum doirasida tashkil etilgan loyihalar va tanlovlarda g'olib bo'lib,ular Samarqand viloyati Yoshlar ishlari agentligining maxsus sovg'alari va diplomlar bilan taqdirlanishdi.

Представители нашего вуза на «Форуме иностранных языков»
Все мы знаем, что сегодня Молодежный форум Узбекистана проходит по всей стране. 18-20 декабря Самаркандская область в рамках Форума иностранных языков принимала талантливую молодежь из 12 регионов, среди которых есть студенты нашего вуза. Это студенты 3 курса факультета филологии, иностранного языка и литературы: Келдибекова Гуландон и Хусаинова Ульмасой.
В течение 3 дней наши студенты получили отличную мотивацию от зарубежных экспертов по изучению иностранных языков и обменялись мнениями со своими сверстниками. Каждые 3 дня форума наши участники проводили дебаты на английском языке на тему «Медиа-развитие» и обсуждались вопросы развития отрасли. работа, которую нужно было сделать.
На церемонии наши студенты выиграли проекты и конкурсы, организованные в рамках форума, а также были награждены специальными призами и дипломами Самаркандского областного агентства по делам молодежи.