2022-yil 31-mart va 1-aprel kunlari Guliston davlat universiteti talabalari o‘rtasida “Universiada-2022” sport musobaqalarida munosib ishtirok etish uchun iqtidorli sportchi talabalarni saralab olish uchun sportning “Voleybol (O‘g‘il va qizlar)” turi bo‘yicha musoba bo‘lib o‘tdi. Musobaqada universitetining barcha fakultetlar jamoalar ishtirok etishdi.
Ochilish marosimida so‘zga chiqqan Guliston davlat universitetining Yoshlar bilan ishlash bo‘yicha praroktor F.Niyazov, barcha ishtirokchilarga muvaffaqiyat tiladi. So‘ngra “GulDU” sport klubi raisi o‘rinbosari Sh.Norqulov so‘zga chiqib , ishtirokchilarni musobaqa qoidalari va o‘tkazilish shartlari bilan tanishtirib o‘tdi.
Musobaqada quyidagi jamoalar ishtirok etishdi:
- Jismoniy madaniyat jamoasi.
- Tabbiyot jamoasi
- Tarix jamoasi.
- Pedagogika va psixalogiya jamoasi.
- Axborot texnalogiyalari jamoasi
- Sanatshunoslik jamoasi
- Ijtimoiy-iqtisodiyot jamoasi
- Sport faoliyati jamoasi
Musobaqa “ Aralash tizimda ” o‘tkazildi.Bunda jamoalar 2 guruhga bo‘linib bahs olib borishdilar. O‘z guruhida birinchi va ikkinchi o‘rinni egallagan jamoalar yarim final , yarim final g’oliblari esa finalda bahslashdilar.
Voleybol sporti bo‘yicha musobaqa yakunda (O‘g‘il bollar):
1- o‘rin : Jismoniy madaniyat jamoasi
2- o‘rin : Tarix jamoasi
3- o‘rin : Pedagogika va psixalogiya jamoasi
Voleybol sporti bo‘yicha musobaqa yakunda (Qiz bollar):
2- o‘rin : Axborot texnalogiyalari jamoasi
Musobaqa yakunida g‘oliblari “GulDU” sport klubi tomonidan diplom va esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandilar.

Подготовка к Универсиаде-2022 идет полным ходом
31 марта и 1 апреля 2022 года среди студентов Гулистанского государственного университета будут проведены соревнования «Волейбол (юноши и девушки)» для отбора талантливых спортсменов для достойного участия в Универсиаде-2022. В соревнованиях приняли участие команды всех факультетов университета.
Выступая на церемонии открытия, проректор Гулистанского государственного университета по работе с молодежью Ф.Ниязов пожелал успехов всем участникам. Затем выступил заместитель председателя спортивного клуба «ГулДУ» Ш.Норкулов, который ознакомил участников с правилами и условиями соревнований.
В соревнованиях приняли участие следующие команды:
1. Физкультурная команда.
2. Медицинская бригада
3. Команда истории.
4. Команда педагогики и психологии.
5. Группа информационных технологий
6. Художественная команда
7. Социально-экономическое сообщество
8. Команда спортивных мероприятий
Соревнования проходили по «смешанной системе», команды соревновались в двух группах. Команды, занявшие первое и второе места в своих группах, соревновались в полуфинале, а победители полуфинала соревновались в финале.
Финал турнира по волейболу (юноши):
1 место: Команда физической культуры
2 место: Сборная истории
3 место: Команда педагогики и психологии
Окончание турнира по волейболу (девушки):
2 место: Команда информационных технологий
По окончании соревнований победители были награждены дипломами и памятными подарками спортивного клуба «ГулДУ».