2022-yil 31-mart va 1-aprel kunlari Guliston davlat universiteti talabalari o‘rtasida “Universiada-2022” sport musobaqalarida munosib ishtirok etish uchun iqtidorli sportchi talabalarni saralab olish uchun sportning “Voleybol (O‘g‘il va qizlar)” turi bo‘yicha musoba bo‘lib o‘tdi. Musobaqada universitetining barcha fakultetlar jamoalar ishtirok etishdi.
Ochilish marosimida so‘zga chiqqan Guliston davlat universitetining Yoshlar bilan ishlash bo‘yicha praroktor F.Niyazov, barcha ishtirokchilarga muvaffaqiyat tiladi. So‘ngra “GulDU” sport klubi raisi o‘rinbosari Sh.Norqulov so‘zga chiqib , ishtirokchilarni musobaqa qoidalari va o‘tkazilish shartlari bilan tanishtirib o‘tdi.
Musobaqada quyidagi jamoalar ishtirok etishdi:
- Jismoniy madaniyat jamoasi.
- Tabbiyot jamoasi
- Tarix jamoasi.
- Pedagogika va psixalogiya jamoasi.
- Axborot texnalogiyalari jamoasi
- Sanatshunoslik jamoasi
- Ijtimoiy-iqtisodiyot jamoasi
- Sport faoliyati jamoasi
Musobaqa “ Aralash tizimda ” o‘tkazildi.Bunda jamoalar 2 guruhga bo‘linib bahs olib borishdilar. O‘z guruhida birinchi va ikkinchi o‘rinni egallagan jamoalar yarim final , yarim final g’oliblari esa finalda bahslashdilar.
Voleybol sporti bo‘yicha musobaqa yakunda (O‘g‘il bollar):
1- o‘rin : Jismoniy madaniyat jamoasi
2- o‘rin : Tarix jamoasi
3- o‘rin : Pedagogika va psixalogiya jamoasi
Voleybol sporti bo‘yicha musobaqa yakunda (Qiz bollar):
2- o‘rin : Axborot texnalogiyalari jamoasi
Musobaqa yakunida g‘oliblari “GulDU” sport klubi tomonidan diplom va esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandilar.

Preparations for the Universiade-2022 are well underway
On March 31 and April 1, 2022, Gulistan State University will host a volleyball tournament (Volleyball (Boys and Girls)) to select talented athletes for worthy participation in the Universiade-2022. The competition was held on The competition was attended by teams from all faculties of the university.
Speaking at the opening ceremony, Gulistan State University Vice Rector for Youth Affairs F. Niyazov wished success to all participants. Then the deputy chairman of the sports club "GulDU" Sh. Norkulov spoke and introduced the participants to the rules and conditions of the competition.
The following teams took part in the competition:
1. Physical culture team.
2. Medical team
3. History team.
4. Team of pedagogy and psychology.
5. Information Technology Team
6. Art Team
7. Socio-economic community
8. Sports activities team
The competition was held in a "mixed system". The teams competed in two groups. The first and second place teams in their group competed in the semi-finals, and the semi-final winners competed in the final.
Volleyball Tournament Concluded (Boys):
1st place: Physical Culture Team
2nd place: History team
3rd place: Team of pedagogy and psychology
Volleyball Tournament End (Girls):
2nd place: Information Technology Team
At the end of the competition, the winners were awarded diplomas and souvenirs by the sports club "GulDU".