17-noyabr kuni Guliston davlat universitetida yangi barpo etilgan, 600 o‘ringa mo‘ljallangan innovatsion Axborot-resurs markazi ishga tushirildi.
Mazkur ma’rifat markazining ishga tushirilishi tadbirida Sirdaryo viloyati rahbari E.Turdimov, Oliy ta’lim, fan va innovasiyalar vaziri Q.Sharipov, Sport vaziri A.Ikramov, Guliston davlat universiteti rektori M.Xodjiyev, Guliston davlat pedagogika instituti rektori J.Karshibayev hamda jamoatchilik vakillari ishtirok etishdi.
Viloyat rahbari E.Turdimov ushbu maskanda kitobxonlik tanlovlari, “Quvnoqlar va zukkolar” bellashuvlarini tashkil etish bo‘yicha taklif va tavsiyalar berdi.
Oliy ta’lim, fan va innovasiyalar vaziri Q.Sharipov Axborot-resurs markazining kutubxona fondini yangi adabiyotlar bilan boyitish, kitobxonlar uchun ichki interyer va jihozlarni takomillashtirish yuzasidan ko‘rsatmalar berdi.
Yangi ARM talabalarning ilmiy izlanishlari va va mustaqil o‘qishini qo‘llab-quvvatlaydi. Ushbu maskan ta’lim sifati va intellektual muhitni oshirishga xizmat qilib, yaratilgan zamonaviy sharoitlar yoshlarning bilimga bo‘lgan qiziqishini yanada kuchaytirishga xizmat qiladi.

A modern Information Resource Center has been launched at Gulistan State University
On November 17, a new innovative Information Resource Center designed for 600 seats was officially opened at Gulistan State University.
The opening ceremony of this educational center was attended by the Governor of Sirdarya Region E. Turdimov, the Minister of Higher Education, Science and Innovation Q. Sharipov, the Minister of Sports A. Ikromov, the Rector of Gulistan State University M. Khodjiyev, the Rector of Gulistan State Pedagogical Institute J. Karshibayev, as well as representatives of the public.
Regional Governor E. Turdimov proposed organizing reading competitions and “Humorists and Smart Ones” contests in this center.
The Minister of Higher Education, Science and Innovation Q. Sharipov gave instructions on enriching the library collection with new literature and improving the interior design and equipment for readers.
The new IRC supports students' research activities and independent learning. This center contributes to improving the quality of education and the intellectual environment, while the modern conditions created here further enhance young people's interest in knowledge.