Axborot texnologiyalarining dolzarb muammolari mavzusida seminar o‘tkazildi
2022-yil 4-iyun kuni Guliston davlat universiteti Axborot texnologiyalari fakulteti professor-o‘qituvchilari va iqtidorli talabalari bilan Muhammad Al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti yetakchi olimlari- t.f.d., professor Zayniddinov H.N., t.f.d., professor Djumanov J.X. va t.f.b.f.d., dotsent Usmonov J.T.lar ishtirokida axborot texnologiyalarining dolzarb muammolariga bag‘ishlangan seminar o‘tkazildi.
Seminarda ustozlar oʻzlarining ilmiy yo‘nalishlari, olib borayotgan tadqiqotlari va ilmiy loyihalari to‘g‘risida batafsil ma’lumot berishdi. Seminarda yosh tadqiqotchilar va iqtidorli talabalar o‘zlarini qiziqtirgan savollariga javob olishdi.

Проведен семинар по актуальным вопросам информационных технологий
4 июня 2022 года с профессорско-преподавательским составом и талантливыми студентами факультета информационных технологий Гулистанского государственного университета, ведущими учеными Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада Ал-Хоразмий - д.т.н., профессором Зайниддиновым Х.Н., к.т.н. д.м.н., профессор Джуманов Ж.Х. и к.т.н., доцент Усманов Ж.Т.
В ходе семинара преподаватели дали подробную информацию о своих научных направлениях, исследованиях и исследовательских проектах. На семинаре молодые исследователи и талантливые студенты получили ответы на свои вопросы.