Axborot texnologiyalarining dolzarb muammolari mavzusida seminar o‘tkazildi
2022-yil 4-iyun kuni Guliston davlat universiteti Axborot texnologiyalari fakulteti professor-o‘qituvchilari va iqtidorli talabalari bilan Muhammad Al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti yetakchi olimlari- t.f.d., professor Zayniddinov H.N., t.f.d., professor Djumanov J.X. va t.f.b.f.d., dotsent Usmonov J.T.lar ishtirokida axborot texnologiyalarining dolzarb muammolariga bag‘ishlangan seminar o‘tkazildi.
Seminarda ustozlar oʻzlarining ilmiy yo‘nalishlari, olib borayotgan tadqiqotlari va ilmiy loyihalari to‘g‘risida batafsil ma’lumot berishdi. Seminarda yosh tadqiqotchilar va iqtidorli talabalar o‘zlarini qiziqtirgan savollariga javob olishdi.

A seminar was held on current issues of information technology
On June 4, 2022, with the professors and talented students of the Faculty of Information Technology of Gulistan State University, the leading scientists of the Tashkent University of Information Technologies named after Muhammad Al-Khwarizmi - Ph.D., Professor Zayniddinov H.N., Ph.D., Professor Djumanov J.H. and Ph.D., Associate Professor Usmanov J.T.
During the seminar, teachers gave detailed information about their research areas, research and research projects. At the seminar, young researchers and talented students received answers to their questions.