Sirdaryoda «Yangi nafas» marafoni bo‘lib o‘tdi
Avval xabar qilinganidek, bugun Guliston shahrida ham mazkur marafon doirasida yugurish musobaqasi tashkil etildi. Unda Sirdaryo viloyatining hokimi G‘ofurjon Mirzayev ham ishtirok etdi. Musobaqada Guliston davlat universiteti professor-o‘qituvchilari, yosh tadqiqotchilari va talaba-yoshlari ishtirok etishdi.
Yugurish bellashuvida o‘g‘il bolalar o‘rtasida Sardor Husanov, qizlar o‘rtasida Antropova Darya g‘oliblikni qo‘lga kiritdi. Shu bilan birga "Eng yoshi ulug‘ ayol qatnashchi" nominatsiyasiga Ra‘no Xolboeva, "Eng yosh qiz bola qatnashchi" nominatsiyasiga Mashhura Ibrohimova, "Eng yoshi ulug‘ erkak qatnashchi" nominatsiyasiga Shokir Toshboyev va "Eng yosh o‘g‘il bola qatnashchi" nominatsiyasiga Salohiddin Turdibekov loyiq ko‘rildi.
Shuningdek, marafonda 100 nafarga yaqin imkoniyati cheklangan sportsevarlar ham ishtirok etdi. Husan Abdurahmonov, O‘ktam Ummatov, Diyorjon Ishmatov marraga birinchi yetib keldi.

В Сырдарье прошел марафон «Янги нафас»
Как сообщалось ранее, сегодня в Гулистане в рамках марафона был организован марафон. В нем также принял участие аким Сырдарьинской области Гафуржон Мирзоев. В конкурсе приняли участие профессора, молодые исследователи и студенты Гулистанского государственного университета.
Среди юношей победил Сардор Хусанов, среди девушек – Дарья Антропова. Кроме того, Рано Холбоева была номинирована в номинации «Самая пожилая участница», Машхура Ибрагимова — в номинации «Самая юная участница», Шокир Тошбаев — в номинации «Самый пожилой участник-мужчина» и «Самый юный участник». номинация.
В марафоне также приняли участие около 100 любителей спорта с ограниченными возможностями. Первыми финишную черту пересекли Хусан Абдурахманов, Октам Умматов, Диёржон Ишматов.