Sirdaryoda «Yangi nafas» marafoni bo‘lib o‘tdi
Avval xabar qilinganidek, bugun Guliston shahrida ham mazkur marafon doirasida yugurish musobaqasi tashkil etildi. Unda Sirdaryo viloyatining hokimi G‘ofurjon Mirzayev ham ishtirok etdi. Musobaqada Guliston davlat universiteti professor-o‘qituvchilari, yosh tadqiqotchilari va talaba-yoshlari ishtirok etishdi.
Yugurish bellashuvida o‘g‘il bolalar o‘rtasida Sardor Husanov, qizlar o‘rtasida Antropova Darya g‘oliblikni qo‘lga kiritdi. Shu bilan birga "Eng yoshi ulug‘ ayol qatnashchi" nominatsiyasiga Ra‘no Xolboeva, "Eng yosh qiz bola qatnashchi" nominatsiyasiga Mashhura Ibrohimova, "Eng yoshi ulug‘ erkak qatnashchi" nominatsiyasiga Shokir Toshboyev va "Eng yosh o‘g‘il bola qatnashchi" nominatsiyasiga Salohiddin Turdibekov loyiq ko‘rildi.
Shuningdek, marafonda 100 nafarga yaqin imkoniyati cheklangan sportsevarlar ham ishtirok etdi. Husan Abdurahmonov, O‘ktam Ummatov, Diyorjon Ishmatov marraga birinchi yetib keldi.

The "Yangi nafas" marathon was held in Syrdarya
As previously reported, a marathon was organized today in Gulistan as part of the marathon. The governor of Syrdarya region Gafurjon Mirzayev also took part in it. The competition was attended by professors, young researchers and students of Gulistan State University.
Sardor Husanov won the boys 'race and Darya Antropova won the girls' race. In addition, Rano Kholboeva was nominated for the "Oldest Female Participant", Mashhura Ibrahimova was nominated for the "Youngest Girl Participant", Shokir Toshbaev was nominated for the "Oldest Male Participant" and "Youngest Boy Participant". Salohiddin Turdibekov was nominated in the nomination.
The marathon was also attended by about 100 sports fans with disabilities. Husan Abdurahmanov, Oktam Ummatov, Diyorjon Ishmatov were the first to cross the finish line.