TADBIRKORLAR VA SARMOYADORLAR DIQQATIGA!
O’zbekiston Respublikasi Prezidentining 2019-yil 8-oktyabrdagi PF-5847-sonli “O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim tizimini 2030 yilgacha rivojlantirish konsepsiyasini tasdiqlash to’g’risida”gi Farmoni hamda Vazirlar Mahkamasining 2021-yil 9-sentyabrdagi “Respublikada oliy ta’lim muassasalarida talabalarni turar joy bilan qamrab olish darajasini oshirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi 563-sonli qarorida Davlat-xususiy sheriklik asosida oliy ta’lim muassasalari moddiy texnik bazasini rivojlantirishni jadallashtirish va talabalar turar joylarini barpo etish belgilangan.
Farmon va qarorda oliy ta’lim muassasalarining o’sib borayotgan ehtiyojlarini o’z vaqtida ta’minlash maqsadida infratuzilma ob’yektlarini qurish va ulardan foydalanishni tashkil etish ishlariga xususiy investitsiyalarni jalb qilish ko’zda tutilgan.
Guliston davlat universitetiga xususiy tashabbuskor « SHAXZODJON FOZILOVICH » fermer xo‘jaligi tomonidan tashabbus taklifi, shu jumladan loyiha konsepsiyasi taqdim etilgan. Mazkur loyihada Sirdaryo viloyati, Guliston shahri, 4-mavze, Guliston davlat universiteti hududida 0.3 gektar) yer maydonida 600 o’ringa mo’ljallangan talabalar turar joyi binosini qurish va faoliyatini tashkil etish rejalashtirilgan.
O’zbekiston Respublikasining “Davlat-xususiy sheriklik to’g’risida” 2019-yil 10-maydagi O’RQ-537-son Qonuniga va O’zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining “Davlat-xususiy sheriklik loyihalarini amalga oshirish tartibini takomillashtirish to’g’risida” 2020-yil
26-apreldagi 259-son qaroriga muvofiq mazkur loyihaning konsepsiyasi Guliston davlat universiteti tomonidan joriy yilning 24-iyunida tasdiqlangan.
Guliston davlat universiteti talabalarini zamonaviy shinam turar joy bilan ta’minlash rejalashtirilgan.
Ushbu loyihani amalga oshirishda manfaatdor tomonlar qiziqish bildirish uchun so’rov va takliflarini 2022-yil 9-avgust Toshkent vaqti bilan soat 18:00 gacha topshirishlari lozim.

TO THE ATTENTION OF ENTREPRENEURS AND INVESTORS!
Decree of the president of the Republic of Uzbekistan “on approval of the concept of development of the higher education system of the Republic of Uzbekistan until 2030”dated October 8, 2019 PF-5847 and Decree No. 563 of the Cabinet of Ministers “on measures to increase the level of coverage of students in higher education institutions in the Republic”dated September 9,
The decree and the decree provide for the attraction of private investment in the work of the organization of the construction and use of infrastructure objects in order to timely provide for the growing needs of higher education institutions.
Gulistan State University has been offered an initiative proposal by the private entrepreneur "SHAHZODJON FAZILOVICH" farmer farm, including a project concept. In this project, it is planned to build and organize the activities of the students ' dormitory building designed for 600 seats on the land area (0.3 hectares in the territory of Sirdarya region, Gulistan City, 4th District, Gulistan State University).
Decree of the president of the Republic of Uzbekistan on measures to ensure more effective organization of the process of acquisition of rights over land parcels and other immovable property as part of the South Caucasus pipeline expansion project more ...
In accordance with the decision of 259 on 26 April, the project was approved by Gulistan State University on 24 June of the current year.
It is planned to provide students of Gulistan State University with modern comfortable accommodation.
In order to be interested in the implementation of this project, interested parties should submit their requests and proposals until 18:00 on August 9, 2022 in Tashkent time.