TADBIRKORLAR VA SARMOYADORLAR DIQQATIGA!
O’zbekiston Respublikasi Prezidentining 2019-yil 8-oktyabrdagi PF-5847-sonli “O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim tizimini 2030 yilgacha rivojlantirish konsepsiyasini tasdiqlash to’g’risida”gi Farmoni hamda Vazirlar Mahkamasining 2021-yil 9-sentyabrdagi “Respublikada oliy ta’lim muassasalarida talabalarni turar joy bilan qamrab olish darajasini oshirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi 563-sonli qarorida Davlat-xususiy sheriklik asosida oliy ta’lim muassasalari moddiy texnik bazasini rivojlantirishni jadallashtirish va talabalar turar joylarini barpo etish belgilangan.
Farmon va qarorda oliy ta’lim muassasalarining o’sib borayotgan ehtiyojlarini o’z vaqtida ta’minlash maqsadida infratuzilma ob’yektlarini qurish va ulardan foydalanishni tashkil etish ishlariga xususiy investitsiyalarni jalb qilish ko’zda tutilgan.
Guliston davlat universitetiga xususiy tashabbuskor « SHAXZODJON FOZILOVICH » fermer xo‘jaligi tomonidan tashabbus taklifi, shu jumladan loyiha konsepsiyasi taqdim etilgan. Mazkur loyihada Sirdaryo viloyati, Guliston shahri, 4-mavze, Guliston davlat universiteti hududida 0.3 gektar) yer maydonida 600 o’ringa mo’ljallangan talabalar turar joyi binosini qurish va faoliyatini tashkil etish rejalashtirilgan.
O’zbekiston Respublikasining “Davlat-xususiy sheriklik to’g’risida” 2019-yil 10-maydagi O’RQ-537-son Qonuniga va O’zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining “Davlat-xususiy sheriklik loyihalarini amalga oshirish tartibini takomillashtirish to’g’risida” 2020-yil
26-apreldagi 259-son qaroriga muvofiq mazkur loyihaning konsepsiyasi Guliston davlat universiteti tomonidan joriy yilning 24-iyunida tasdiqlangan.
Guliston davlat universiteti talabalarini zamonaviy shinam turar joy bilan ta’minlash rejalashtirilgan.
Ushbu loyihani amalga oshirishda manfaatdor tomonlar qiziqish bildirish uchun so’rov va takliflarini 2022-yil 9-avgust Toshkent vaqti bilan soat 18:00 gacha topshirishlari lozim.

ВНИМАНИЮ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЕЙ И ИНВЕСТОРОВ!
Указ Президента Республики Узбекистан от 8 октября 2019 года УП-5847 “Об утверждении Концепции развития системы высшего образования Республики Узбекистан до 2030 года”и постановление Кабинета Министров от 9 сентября 2021 года № 563 “О мерах по повышению уровня охвата жильем студентов в высших образовательных учреждениях Республики” постановлением предусмотрено ускорение развития материально-технической базы высших учебных заведений и строительство студенческих общежитий на основе государственно-частного партнерства.
В целях своевременного обеспечения растущих потребностей высших образовательных учреждений указом и постановлением предусмотрено привлечение частных инвестиций в строительство и организацию эксплуатации объектов инфраструктуры.
Гулистанскому государственному университету частным фермерским хозяйством "ШАХЗОДЖОН ФАЗИЛОВИЧ" было представлено инициативное предложение, в том числе концепция проекта. Данный проект предусматривает строительство и организацию деятельности студенческого общежития на 600 мест на территории Гулистанского государственного университета (0,3 га), расположенного по адресу: Сырдарьинская область, город Гулистан, 4-й корпус.
В соответствии с Законом Республики Узбекистан от 10 мая 2019 года № УП-537 “о государственно-частном партнерстве” и постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан” О совершенствовании порядка реализации проектов государственно-частного партнерства " на 2020 год
В соответствии с постановлением № 259 от 26 апреля концепция данного проекта утверждена Гулистанским государственным университетом 24 июня текущего года.
Планируется обеспечить студентов Гулистанского государственного университета современным комфортабельным жильем.
Для выражения заинтересованности в реализации данного проекта заинтересованные стороны должны представить свои запросы и предложения до 18:00 часов по ташкентскому времени 9 августа 2022 года.