“Oliy ta'lim - korrupsiyasiz soha” mavzusida profilaktik tadbir o‘tkazildi
2022-yilning 18-avgust sanasida Zoom platformasi orqali masofaviy shaklda "Oliy ta'lim - korrupsiyasiz soha!" mavzusida profilaktik davra suhbati o‘tkazildi. Unda universitetning barcha prorektorlari, rektor maslahatchisi, fakultet dekanlari, bo'lim boshliqlari, profilaktika inspektorlari, dekan o'rinbosarlari, professor-o'qituvchilar, tyutorlar va o'quv-yordamchi xodimlaridan iborat 700 dan ortiq turli darajadagi xodimlar ishtirok etishdi.
Profilaktik davra suhbatida Yoshlar masalalari va ma’naviy –ma’rifiy ishlar bo‘yicha 1-prorektor F.Niyazov, O'quv ishlari bo'yicha prorektor J.Qarshiboyev, Korrupsiyaga qarshi kurashish va komplaens nazorat bo‘limi boshlig‘i B.Hamzayev, Rektor maslahatchisi Inomov Oybek, Profilaktika inspektori A.Usmonov, Xodimlar bo‘limi boshlig‘i O.Abduraxmonovlar mavzu yuzasidan o‘z fikrlarini bildirishdi.

A preventive event was held on the topic “Higher education is a sphere free from corruption”.
On August 18, 2022, a preventive round table on the topic “Higher education is a sphere free from corruption!” was held remotely via the Zoom platform. More than 700 employees of various levels took part in it, including all vice-rectors, advisers to the rector, deans of faculties, heads of departments, prevention inspectors, deputy deans, professors, tutors and teaching assistants of the university.
1st vice-rector for youth issues and spiritual-educational affairs F. Niyazov, vice-rector for educational affairs J. Karshiboyev, head of the anti-corruption and compliance control department B. Hamzayev, Rector's advisor O. Inomov, Preventive Inspector A. Usmanov, Head of Personnel Department O. Abdurakhmanov expressed their opinions on the topic.