2022-yilning 30-avgust sanasida Gulsiton davlat universiteti Kengashining yangi-2022/2023 o‘quv yilidagi ilk majlisi kengaytirilgan tarzda o‘tkazildi. Mazkur tadbirni universitet rektori, Kengash raisi M.Xodjiyev ochib berdi va olib bordi. Kengash raisi kirish so‘zida barcha jamoani Eng ulug ‘, eng aziz bayramimiz-Nustqilligimizning 31 yilligi bilan barchani samimiy tabrikladi. Shundan so‘ng o‘tgan o‘quv yili davomida ijobiy natijalarga erishgan bir guruh faol professor-o‘qituvchilar taqdirlanishdi.
Shundan so‘ng Kengash kun tartibidagi ilk masala: yangi o‘quv yiliga tayyrogarlik masalalari haqida ma’ruza qildi.
O‘z nutqida universitet rektori 2022/2023 o‘quv yilida o‘quv, uslubiy, ilmiy-tadqiqot va ma’naviy-ma’rifiy yo‘nalishlardagi dolzarb maslalar yuzasidan batafsil ma’lumot berdi.
Kun tartibidagi boshqa masalalar bo‘yicha universitet professori X.Qarshboyev, Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektor Z.Zikriyayevlar ma’ruza qilishdi.

Посвящеy новому учебному году
30 августа 2022 года в расширенном составе состоялось первое заседание Совета Гульситонского государственного университета на новый 2022/2023 учебный год. Данное мероприятие открыл и провел ректор университета, председатель Совета М.Ходжиев. В своем вступительном слове Председатель Совета искренне поздравил весь коллектив с 31-й годовщиной нашего самого большого и дорогого праздника – Нустқылым. После этого была награждена группа активных профессоров и преподавателей, добившихся положительных результатов в течение последнего учебного года.
После этого Совет выступил с докладом по первому вопросу повестки дня: подготовка к новому учебному году.
В своем выступлении ректор вуза дал подробную информацию по актуальным вопросам учебно-методического, научно-исследовательского и духовно-просветительского направлений в 2022/2023 учебном году.
По другим вопросам повестки дня выступили профессор университета Х.Каршбоев, проректор по научной работе и инновациям З.Зикрияев.