Assalomu alaykum hurmatli aziz talabalar, professor-o‘qituvchilar, hamkasblar!
Sir emaski, o‘tgan davr ichida muhtaram yurtboshimiz bosh islohotchiligida davlatchilikni mustahkamlash, ijtimoiy-iqtisodiy va madaniy tarmoqlarni rivojlantirish uchul salmoqli ishlar qilindi. Ayniqsa, so‘ngi 5 yil ichida Yangi O‘zbekiston tarixida misli ko‘rilmagan islohotlar amalga oshirildi. Bu o‘zgarishlar ta’lim jarayonida, jumladan oliy ta’limda ham salmoqli ulushga ega bo‘lmoqda. Yurtimizda Oliy ta’lim muassasalari soni keskin ko‘payib, aziz farzandlarimizni oliy ta’lim bilan qamrab olish ko‘rsatkichlari soni sezilarli ko‘paydi.
Bu yil Eng ulug‘-eng aziz bayramimiz Mustaqillik bayrami “Yangi O‘zbekistonda el aziz, inson aziz!” shiori ostida kutib olinishi ham bejiz emas. Barchangizga sir emaski, o‘tgan yili xalqimiz katta siyosiy tadbir-O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti saylovida ishtirok etdi. Mazkur siyosiy jarayonlarga muhatram yurtboshimiz Sh.Mirziyoyev “Inson qadri uchun” shiori ostida o‘z dasturlari bilan ishtirok etdilar. Ushbu shiorning nomlanishi davlat siyosatining ustuvor yo‘nalishi yurtimizdagi har bir insonning qadrini birinichi o’ringa qo‘yilishidan darak bermoqda.
Yana bir bora barchalaringizga Istiqlolimizning 31 yillik to‘yi muborak bo‘lsin! Mustaqilligimiz abadiy bo‘lsin!!!

ПРАЗДНИЧНОЕ ПОЗДРАВЛЕНИЕ Ректора Гулистанского государственного университета М.Т. Ходжиева
Разрешите поздравить всех вас с 31-й годовщиной нашего самого большого и дорогого праздника – Дня Независимости!
Не секрет, что за прошедший период, в ходе основных реформ нашего уважаемого президента, была проделана значительная работа по укреплению государственности, развитию социально-экономической и культурной сферы. Особенно за последние 5 лет были осуществлены беспрецедентные в истории Нового Узбекистана реформы. Эти изменения оказывают существенное влияние на образовательный процесс, в том числе и на высшую школу. Резко увеличилось количество высших учебных заведений в нашей стране, значительно увеличилось количество показателей охвата наших дорогих детей высшим образованием.
В этом году наш самый большой и родной праздник - День Независимости "В новом Узбекистане люди дорогие, люди дорогие!" Не зря его приветствуют под лозунгом. Для всех вас не секрет, что в прошлом году наш народ принял участие в крупном политическом событии – выборах Президента Республики Узбекистан. Наш уважаемый Президент Ш.Мирзиёев участвовал в этих политических процессах со своими программами под лозунгом «За человеческое достоинство». Название этого лозунга свидетельствует о том, что приоритетным направлением государственной политики является поставить ценность каждого человека на первое место в нашей стране.