Assalomu alaykum hurmatli aziz talabalar, professor-o‘qituvchilar, hamkasblar!
Sir emaski, o‘tgan davr ichida muhtaram yurtboshimiz bosh islohotchiligida davlatchilikni mustahkamlash, ijtimoiy-iqtisodiy va madaniy tarmoqlarni rivojlantirish uchul salmoqli ishlar qilindi. Ayniqsa, so‘ngi 5 yil ichida Yangi O‘zbekiston tarixida misli ko‘rilmagan islohotlar amalga oshirildi. Bu o‘zgarishlar ta’lim jarayonida, jumladan oliy ta’limda ham salmoqli ulushga ega bo‘lmoqda. Yurtimizda Oliy ta’lim muassasalari soni keskin ko‘payib, aziz farzandlarimizni oliy ta’lim bilan qamrab olish ko‘rsatkichlari soni sezilarli ko‘paydi.
Bu yil Eng ulug‘-eng aziz bayramimiz Mustaqillik bayrami “Yangi O‘zbekistonda el aziz, inson aziz!” shiori ostida kutib olinishi ham bejiz emas. Barchangizga sir emaski, o‘tgan yili xalqimiz katta siyosiy tadbir-O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti saylovida ishtirok etdi. Mazkur siyosiy jarayonlarga muhatram yurtboshimiz Sh.Mirziyoyev “Inson qadri uchun” shiori ostida o‘z dasturlari bilan ishtirok etdilar. Ushbu shiorning nomlanishi davlat siyosatining ustuvor yo‘nalishi yurtimizdagi har bir insonning qadrini birinichi o’ringa qo‘yilishidan darak bermoqda.
Yana bir bora barchalaringizga Istiqlolimizning 31 yillik to‘yi muborak bo‘lsin! Mustaqilligimiz abadiy bo‘lsin!!!

HOLIDAY CONGRATULATIONS of the Rector of Gulistan State University M.T. Khodzhieva
Allow me to congratulate you all on the 31st anniversary of our greatest and dearest holiday - the Independence Day!
It is not a secret that in the past period, during the main reforms of our honorable president, significant work was done to strengthen statehood, develop socio-economic and cultural sectors. Especially in the last 5 years, unprecedented reforms have been implemented in the history of New Uzbekistan. These changes have a significant impact on the educational process, including higher education. The number of higher education institutions in our country has increased dramatically, and the number of indicators of coverage of our dear children with higher education has increased significantly.
This year, our greatest and dearest holiday is the Independence Day "In the new Uzbekistan, people are dear, people are dear!" It is not for nothing that it is welcomed under the slogan. It is no secret to all of you that last year our people took part in a major political event - the election of the President of the Republic of Uzbekistan. Our respected President Sh. Mirziyoyev participated in these political processes with his programs under the slogan "For human dignity". The naming of this slogan indicates that the priority direction of state policy is to put the value of every person in the first place in our country.
Once again, congratulations on the 31st anniversary of our Independence! May our independence be forever!!!