“Mustaqillik darslari” bo‘lib o‘tmoqda
2022-yilning 05-sentabr sanasidan boshlab yangi-2022/2023-o‘quv yiliga start berildi. An’anaga muvofiq, mazkur o‘quv yilida ham Guliston davlat universitetining tegishli fakultetlarida kurslar kesimida “Mustaqillik darslari” olib borilmoqda. Bu yil universitetning bakalaivriatura ta’lim yo‘nalishlari bo‘yicha 1-bosqichga qabul qilingan talaba-yoshlarga universitet rektori professor M.Xodjiyev “Mustaqillik darsi”ni o‘tib berdi.
Mazkur dars davomida mustaqillik yillarida oliy ta’lim tizimining rivojlanish bosqichlari, Yangi O‘zbekiston sharoitida esa oliy ta’lim tizimiga xalqaro ta’lim tizimlari va platformalarining jalb qilinishi haqida batafsil ma’lumot berildi.

Проводятся «уроки Независимости»
Новый 2022/2023 учебный год начался 5 сентября 2022 года. По традиции, в этом учебном году на профильных факультетах Гулистанского государственного университета проводятся «Уроки независимости». В этом году ректор университета, профессор Ходжиев М. дал «Урок Независимости» студентам, поступившим на 1 ступень бакалавриата университета.
В ходе данного занятия была дана подробная информация об этапах развития системы высшего образования в годы независимости, а также вовлечении международных образовательных систем и платформ в систему высшего образования в условиях Нового Узбекистана.
Также на «Уроке Независимости» с лекциями выступили профессор университета Р.Махмудов, начальник отдела антикоррупционного комплаенс-контроля Б.Хамзаев и пресс-секретарь Б.Самадов.