22.09.2022-yil sanasida mazkur formatdagi ushrashuvlar Tibbiyot, Sana’atshunoslik va Ishlab chiqarish texnologiyalari fakultetlari talaba-yoshlari bilan o‘tkazildi. Tibbiyot yo‘nalishida ta’lim olayotgan talabalar tomonidan sohada ilg‘or bo‘lgan ta’lim muassasalari bilan ma’lumot va tajriba almashinuv bo‘yicha, biotexnologiya ta’lim yo‘nalishi talabalari tomonidan nazariy fanlar bo‘yicha amaliy mashg‘ulotlarni farmatsevtik korxonlarda olib borish bo‘yihca bildirilgan takliflari rektor M.Xodjiyev tomonidan qo‘llab-quvvatlandi. Mas’ullarga o‘qitish jarayonida talabalar taklifi asosida “Fan-ta’lim-ishlab chiqarish integratsiyasi”ni yanada chuqurlashtirgan holarda tashkil etish yuzasidan tegishli topshiriqlar berdi.
Shuningdek, Yoshlar bilan ishlash, ma’naviy va ma’rifiy masalalar bo‘yicha 1-prorektor F.Niyazov San’atshunoslik fakulteti talabalariga “1-oktabr-O‘qituvchilar va murabbiylar kuni”ga bag‘ishlab rasmlar tanlovini tashkil etish taklifini bildirdi. Taklif talabalar tomonidan iliq kutib olindi.

Attention is paid to
As we reported earlier, the meetings of Gulistan State University Rector M. Khodzhiyev with the students of the university in the form of open dialogue continue in the section of the faculties.
On September 22, 2022, meetings in this format were held with students of the faculties of Medicine, Art and Production Technologies. Information and experience exchange with educational institutions advanced in the field by medical students, and practical training in theoretical sciences by biotechnology students. Rector M. Khodzhiyev supported the proposals made in pharmaceutical enterprises. He gave relevant tasks to the officials regarding the organization of "Science-education-production integration" in the process of education, based on the proposal of the students.
Also, the 1st vice-rector for work with youth, spiritual and educational issues F. Niyazov offered to organize a drawing competition dedicated to "October 1 - Day of Teachers and Mentors" to the students of the Faculty of Arts. . The proposal was warmly received by the students.