22.09.2022-yil sanasida mazkur formatdagi ushrashuvlar Tibbiyot, Sana’atshunoslik va Ishlab chiqarish texnologiyalari fakultetlari talaba-yoshlari bilan o‘tkazildi. Tibbiyot yo‘nalishida ta’lim olayotgan talabalar tomonidan sohada ilg‘or bo‘lgan ta’lim muassasalari bilan ma’lumot va tajriba almashinuv bo‘yicha, biotexnologiya ta’lim yo‘nalishi talabalari tomonidan nazariy fanlar bo‘yicha amaliy mashg‘ulotlarni farmatsevtik korxonlarda olib borish bo‘yihca bildirilgan takliflari rektor M.Xodjiyev tomonidan qo‘llab-quvvatlandi. Mas’ullarga o‘qitish jarayonida talabalar taklifi asosida “Fan-ta’lim-ishlab chiqarish integratsiyasi”ni yanada chuqurlashtirgan holarda tashkil etish yuzasidan tegishli topshiriqlar berdi.
Shuningdek, Yoshlar bilan ishlash, ma’naviy va ma’rifiy masalalar bo‘yicha 1-prorektor F.Niyazov San’atshunoslik fakulteti talabalariga “1-oktabr-O‘qituvchilar va murabbiylar kuni”ga bag‘ishlab rasmlar tanlovini tashkil etish taklifini bildirdi. Taklif talabalar tomonidan iliq kutib olindi.

Уделяется внимание «интеграции науки-образования-производства».
Как мы сообщали ранее, в разделе факультетов продолжаются встречи ректора Гулистанского государственного университета М.Ходжиева со студентами вуза в форме открытого диалога.
22 сентября 2022 года прошли встречи в таком формате со студентами факультетов Медицины, Искусства и Производственных технологий. Обмен информацией и опытом с продвинутыми в своей области учебными заведениями студентов-медиков, а также практическое обучение теоретическим наукам студентов-биотехнологов Ректор М.Ходжиев поддержал предложения, высказанные на фармацевтических предприятиях. Он дал соответствующие поручения чиновникам по организации «науко-образовательно-производственной интеграции» в процессе образования, исходя из предложения студентов.
Также 1-й проректор по работе с молодежью, духовно-просветительским вопросам Ф.Ниязов предложил организовать для студентов факультета искусств конкурс рисунков, посвященный «1 октября – Дню учителей и наставников». Предложение было тепло встречено студентами.