“Tabiiy birikmalar asosidagi resurs tejamkor usullar” mavzusida birinchi xalqaro ilmiy-amaliy konferensiya bo‘lib o’tdi
2022-yil 19-20-dekabr kunlari Guliston davlat universitetida Tabiiy fanlar fakulteti Kimyo kafedrasi professor oʻqituvchilari tashabbusi bilan tashkil etilgan “Tabiiy birikmalar asosidagi resurs tejamkor usullar” mavzusida birinchi xalqaro ilmiy-amaliy konferensiya bo‘lib o’tdi.
Anjumanda respublikamizning yetakchi oliy o‘quv yurtlarining professor-o‘qituvchilari bilan bir qatorda Germaniya, Singapur, Rossiya, Qozog‘iston davlatlaridan ham olimlar o`z ma`ruzalari bilan ishtirok etishib, o‘z ilmiy ishlari natijalari bilan o`rtoqlashishdi.

Университете прошла первая международная научно-практическая конференция на тему «Ресурсосберегающие методы на основе природных соединений»
19-20 декабря 2022 года в Гулистанском государственном университете прошла первая международная научно-практическая конференция на тему «Ресурсосберегающие методы на основе природных соединений», организованная по инициативе профессоров кафедры химии факультета естественных наук.
Помимо профессоров и преподавателей ведущих высших учебных заведений нашей республики, в конференции приняли участие со своими лекциями и поделились результатами своей научной работы ученые из Германии, Сингапура, России, Казахстана.