Har kuning Navroʻz boʻlsin, jonajon Oʻzbekistonim!
Guliston davlat universitetida Navroʻz bayrami munosabati bilan “Besh muhim tashabbus” doirasida sportning Arqon tortish, tosh ko‘tarish, kurash, armrestling, volleybol va futbol turlari boʻyicha talaba yoshlar oʻrtasida musobaqalar tashkil etilgan boʻlib, bugun 17-mart sanasida final bahslari boʻlib oʻtdi. Shuningdek, universitetining “Zakovat” klubi tomonidan maxsus bayram soni tashkil etildi. Sanʼatshunoslik fakultetining moʻyqalam sohiblari esa bayramga atab oʻz ijod namunalarini namoyish etishdi.
Musobaqa gʻolib va sovrindorlarini taqdirlash universitetning Maʼnaviyat va maʼrifat markazida tashkil etilib, tadbirni universitet rektori M.Xodjiyev tabrik soʻzi bilan ochib berdi. Unda Navroʻz bayramining xalqimiz qadriyatlari orasidagi oʻrni, uning tarbiyaviy ahamiyati haqida soʻz bildirildi. Shundan soʻng rektor boshchiligidagi universitet maʼmuriyati tomonidan gʻolib va sovrindor talaba-yoshlar taqdirlanishdi.
Tadbir yakunida talaba-yoshlarga Navroʻz taomi-sumalak va osh tarqatildi. Mazkur tadbir bayram kechasiga ulanib ketdi. Universitetda Navroʻz tantanalari fakultetlar kesimida davom etmoqda.

Пусть каждый день будет Наврузом, мой дорогой Узбекистан!
В рамках «Пяти важных инициатив» в Гулистанском государственном университете были организованы соревнования среди студентов и молодежи по видам спорта по перетягиванию каната, поднятию камней, борьбе, армрестлингу, волейболу и футболу. Сегодня, 17 марта, состоялись финальные соревнования. Также специальный праздничный номер организовал университетский клуб «Заковать». Художники факультета искусств представили свои творения по случаю праздника.
Награждение победителей и призеров конкурса было организовано в Центре Духовности и Просвещения университета. Он рассказал о месте праздника Новруз среди ценностей нашего народа и его воспитательном значении. После этого администрация вуза во главе с ректором наградила победителей и студентов-призеров.
В завершение мероприятия студентам были розданы угощения для Навруза – сумаляк и суп. Это событие было связано с праздничной вечеринкой. Празднование Навруза продолжается в университете на факультетах.