Har kuning Navroʻz boʻlsin, jonajon Oʻzbekistonim!
Guliston davlat universitetida Navroʻz bayrami munosabati bilan “Besh muhim tashabbus” doirasida sportning Arqon tortish, tosh ko‘tarish, kurash, armrestling, volleybol va futbol turlari boʻyicha talaba yoshlar oʻrtasida musobaqalar tashkil etilgan boʻlib, bugun 17-mart sanasida final bahslari boʻlib oʻtdi. Shuningdek, universitetining “Zakovat” klubi tomonidan maxsus bayram soni tashkil etildi. Sanʼatshunoslik fakultetining moʻyqalam sohiblari esa bayramga atab oʻz ijod namunalarini namoyish etishdi.
Musobaqa gʻolib va sovrindorlarini taqdirlash universitetning Maʼnaviyat va maʼrifat markazida tashkil etilib, tadbirni universitet rektori M.Xodjiyev tabrik soʻzi bilan ochib berdi. Unda Navroʻz bayramining xalqimiz qadriyatlari orasidagi oʻrni, uning tarbiyaviy ahamiyati haqida soʻz bildirildi. Shundan soʻng rektor boshchiligidagi universitet maʼmuriyati tomonidan gʻolib va sovrindor talaba-yoshlar taqdirlanishdi.
Tadbir yakunida talaba-yoshlarga Navroʻz taomi-sumalak va osh tarqatildi. Mazkur tadbir bayram kechasiga ulanib ketdi. Universitetda Navroʻz tantanalari fakultetlar kesimida davom etmoqda.

Within the framework of "Five important initiatives" in Gulistan State University, competitions were organized among students and youth in the sports of rope pulling, stone lifting, wrestling, arm wrestling, volleyball and football. Today, March 17, the finals were held. Also, a special holiday number was organized by the "Zakovat" club of the university. Painters of the Faculty of Arts presented their creations on the occasion of the holiday.
Awarding of the winners and prize-winners of the competition was organized in the Center of Spirituality and Enlightenment of the university. He spoke about the place of Nowruz holiday among the values of our people and its educational importance. After that, the university administration headed by the rector awarded the winners and prize-winning students.
At the end of the event, Nowruz food - sumalak and soup - was distributed to the students. This event was connected to the holiday party. Navruz celebrations are continuing at the university at the faculties.