Ilmni qadrlang, ilmga intiling!
25-may sanasida yurtimizdagi barcha umumiy o‘rta ta’lim muassasalarida so‘ngi qo‘ng‘iroqlar yangraydi. Mazrkur sana bag‘ishlangan tadbir Guliston shahrida joylashgan 16-umumiy o‘rta ta’lim muassasasida ham “Ilmni qadrlang, ilmga intiling!”o‘tkazildi. Unda Guliston davlat universiteti rektori M.Xodjiyev va universitet professori R.Mahmudovlar ishtirok etishib, bayram nutqini so‘zlashdi.
Notiqlar o‘zlarining tabrik so‘zlarida bitiruvchilarga oq yo‘l tilab, uzoq yillar mobaynida yoshlarga ta’lim-tarbiya berish kabi zahmatli mehnatlari uchun ustozlarga tashakkur bildirishdi. Shuningdek, yaqinda qabul qilingan yangi tahrirdagi O‘zbekiston Respublikasining Konstitutsiyasida ta’lim masalalari, unda bilim olish huquqiga doir joriy etilgan yangiliklar to‘g‘risida ma’lumotlar berishdi.

Цените науку, стремитесь к науке!
25 мая прозвенит последний звонок во всех общеобразовательных средних учебных заведениях нашей страны. Мероприятие, посвященное этой дате, также состоялось в 16-м общеобразовательном образовательном учреждении города Гулистан «Цени науку, стремись к науке». В нем приняли участие и выступили с торжественной речью ректор Гулистанского государственного университета М.Ходжиев и профессор университета Р.Махмудов.
В своих поздравительных речах выступающие пожелали выпускникам удачи и поблагодарили педагогов за многолетний нелегкий труд по воспитанию молодежи. Они также дали информацию о вновь принятой Конституции Республики Узбекистан по вопросам образования и внесенных в нее нововведениях о праве на образование.