Guliston davlat universiteti rektori, professor M.T.Xodjiyevga biriktirilgan Sirdaryo viloyati Mirzaobod tumani Nurafshon MFYda istiqomat qilayotgan 30 nafar yoshlar bilan ochiq muloqot uchrashuvlari davom etmoqda. Shunday uchrashuvlardan navbatdagisi 17-noyabr sanasida bo‘lib o‘tdi. Unda Mirzaobod tumani hokimining yoshlar siyosati, ijtimoiy rivojlantirish va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha oʻrinbosari S.Kenjayev ham ishtirok etdi. Muloqot jarayonida yoshlarning bandligini ta'minlash va kasbga yoʻnaltirish, ulardagi ma’naviy muhitni yanada sog‘lomlashtirish, yoshlar muammolarini o‘rganish va mazkur muammolar yechimini hal qilishga oid masalalar muhokama etilmoqda.
Uchrashuv jarayonida oliy ta’lim uchun tayyorgarlik ko‘rish va bilimini chuqurlashtirish istagini bildirgan yoshlar uchun Guliston davlat universitetida bepul o‘quv kurslari tashkil etilishiga kelishildi. Bundan tashqari, boshqa muammolar yechimi yuzasidan mas’ul tashkilot va idoralarga murojaat xatlari yuborildi.

✅The work with the youth of MFY continues.
Open communication meetings with 30 young people living in Nurafshon MFY, Mirzaabad district of Sirdarya region, attached to Gulistan State University rector, Professor M. T. Khodzhiyev, are ongoing. The next such meeting was held on November 17. S. Kenjayev, the deputy of the mayor of Mirzaabad district for youth policy, social development and spiritual and educational affairs, also took part in it. In the course of dialogue, the issues related to ensuring the employment of young people and directing them to the profession, improving the moral environment in them, studying the problems of young people and solving these problems are being discussed.
During the meeting, it was agreed to organize free training courses at Gulistan State University for young people who expressed a desire to prepare for higher education and deepen their knowledge. In addition, letters of appeal were sent to the responsible organizations and agencies regarding the solution of other problems.