2023-yil 22-dekabr kuni Guliston davlat universiteti rektori M.T Xodjiyev bilan universitet madaniyat saroyida talaba-yoshlarni qiziqtirgan masalalar, taklif hamda murojaatlarni manzilli hal qilish maqsadida “Rektor va yoshlar” uchrashuvi o‘tkazildi.
Yoshlar forumi doirasida tashkil etilgan ochiq muloqotda universitetda ta‘lim sifatini oshirish, talabalar uchun qulay ilmiy va innovatsion muhit yaratish hamda ularning bo‘sh vaqtlarini mazmunli tashkil etish maqsadida amalga oshirilgan ishlar bo‘yicha ma’lumotlar berildi. Shuningdek, uchrashuvda turli ta’lim yo‘nalishida tahsil olayotgan talabalar tomonidan taklif, murojaatlar bildirildi hamda tegishli vazifalar belgilab olindi.

Организована встреча «Ректор и молодежь»
22 декабря 2023 года ректор Гулистанского государственного университета М.Т.Ходжиев провел во Дворце культуры университета встречу «Ректор и молодежь» с целью рассмотрения вопросов, предложений и обращений, интересующих студентов и молодежь.
В открытом диалоге, организованном в рамках молодежного форума, была представлена ​​информация о проводимой работе в целях повышения качества образования в университете, создания комфортной научно-инновационной среды для студентов, содержательной организации их свободного время. Также на собрании были высказаны предложения и обращения студентов, обучающихся по разным направлениям, и определены соответствующие задачи.