2023-yil 22-dekabr kuni Guliston davlat universiteti rektori M.T Xodjiyev bilan universitet madaniyat saroyida talaba-yoshlarni qiziqtirgan masalalar, taklif hamda murojaatlarni manzilli hal qilish maqsadida “Rektor va yoshlar” uchrashuvi o‘tkazildi.
Yoshlar forumi doirasida tashkil etilgan ochiq muloqotda universitetda ta‘lim sifatini oshirish, talabalar uchun qulay ilmiy va innovatsion muhit yaratish hamda ularning bo‘sh vaqtlarini mazmunli tashkil etish maqsadida amalga oshirilgan ishlar bo‘yicha ma’lumotlar berildi. Shuningdek, uchrashuvda turli ta’lim yo‘nalishida tahsil olayotgan talabalar tomonidan taklif, murojaatlar bildirildi hamda tegishli vazifalar belgilab olindi.

On December 22, 2023, the Rector of Gulistan State University M. T. Khodzhiyev held a meeting "Rector and youth" in order to address issues, proposals and appeals of interest to students and young people at the University Palace of Culture.
In the open dialogue organized within the framework of the youth forum, information was given on the work carried out in order to improve the quality of education at the university, to create a comfortable scientific and innovative environment for students, and to meaningfully organize their free time. Also, at the meeting, proposals and appeals were made by students studying in different fields of study, and relevant tasks were determined.