2024 yil 16 mart kuni soat 1100 da Guliston davlat universiteti majlislar zalida dissertatsiya himoyasi bo’lib o’tadi.
Guliston davlat universiteti huzuridagi ilmiy darajalar beruvchi PhD.03/30.12.2019.B.91.01 raqamli Ilmiy kengash 2024 yil 16 mart kuni soat 1100 da bo’lib o’tadigan majlisida Qarshi davlat universiteti tadqiqotchisi Jabborova Tozagul Xo‘jamurodovnaning “Qashqadaryo havzasi sun’iy suv tiplari ikki pallali mollyuskalari faunasi va ekologik guruhlari” mavzusidagi 03.00.06 – Zoologiya ixtisosligi bo’yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun tayyorlagan dissertatsiya ishining himoyasi bo’lib o’tadi.

The thesis defense will be held on March 16, 2024 at 1100 in the conference hall of Gulistan State University.
Scientific council numbered Ph.D.03/30.12.2019.B.91.01 under the Gulistan State University, which will be held on March 16, 2024 at 1100, will discuss the "Kashkadarya basin sun" by Jabborova Tozagul Khojamurodovna, researcher of Karshi State University. 03.00.06 - the defense of the dissertation prepared for the degree of Doctor of Philosophy (PhD) in Zoology on the topic "Fauna and ecological groups of freshwater bivalve molluscs" will be held.