2024 yil 16 mart kuni soat 1100 da Guliston davlat universiteti majlislar zalida dissertatsiya himoyasi bo’lib o’tadi.
Guliston davlat universiteti huzuridagi ilmiy darajalar beruvchi PhD.03/30.12.2019.B.91.01 raqamli Ilmiy kengash 2024 yil 16 mart kuni soat 1100 da bo’lib o’tadigan majlisida Qarshi davlat universiteti tadqiqotchisi Jabborova Tozagul Xo‘jamurodovnaning “Qashqadaryo havzasi sun’iy suv tiplari ikki pallali mollyuskalari faunasi va ekologik guruhlari” mavzusidagi 03.00.06 – Zoologiya ixtisosligi bo’yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun tayyorlagan dissertatsiya ishining himoyasi bo’lib o’tadi.

Защита диссертации состоится 16 марта 2024 года в 11:00 в конференц-зале Гулистанского государственного университета.
Научный совет за номером Ph.D.03/30.12.2019.В.91.01 при Гулистанском государственном университете, который состоится 16 марта 2024 года в 11.00, обсудит «Солнце Кашкадарьинского бассейна» Джабборовой Тозагуль Ходжамуродовны, научного сотрудника Карши Государственный университет 03.00.06 г. – состоится защита диссертации на соискание ученой степени доктора философии (PhD) по зоологии на тему «Фауна и экологические группы пресноводных двустворчатых моллюсков».