2024-yilning 23-aprel kuni soat 10:00 da Guliston davlat universiteti huzuridagi ilmiy darajalar beruvchi DSc. 03/05.06.2020.V.91.03 raqamli Ilmiy kengash qoshidagi Ilmiy seminarning navbatdagi yig‘ilishi bo‘lib o‘tadi.
1. Guliston davlat universiteti «Kimyo» kafedrasi o‘qituvchisi Tojikulov Abduxalil Abdujalil oʻgʻlining «Oʻzbekiston sharoitida yaratilgan biomahsulotlar tarkibida toksinlarni yuqori samarali suyuqlik xromatografiyasi metodlarida aniqlash» mavzusida 02.00.10 - Bioorganik kimyo ixtisosligida biologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun taqdim etilgan dissertatsiyasi muhokamasi.

On April 23, 2024 at 10:00 a.m. at Gulistan State University, DSc. 03/05.06.2020.V.91.03, the next meeting of the Scientific Seminar under the Scientific Council will be held.
1. Tuzhikulov Abdukhalil Abdujalil, teacher of the "Chemistry" department of Gulistan State University, on the topic "Determination of toxins in bioproducts created in the conditions of Uzbekistan by high-performance liquid chromatography methods" 02.00.10 - Doctor of Philosophy (PhD) degree in biological sciences in the specialty of bioorganic chemistry Dissertation discussion submitted to receive.