2024-yilning 23-aprel kuni soat 10:00 da Guliston davlat universiteti huzuridagi ilmiy darajalar beruvchi DSc. 03/05.06.2020.V.91.03 raqamli Ilmiy kengash qoshidagi Ilmiy seminarning navbatdagi yig‘ilishi bo‘lib o‘tadi.
1. Guliston davlat universiteti «Kimyo» kafedrasi o‘qituvchisi Tojikulov Abduxalil Abdujalil oʻgʻlining «Oʻzbekiston sharoitida yaratilgan biomahsulotlar tarkibida toksinlarni yuqori samarali suyuqlik xromatografiyasi metodlarida aniqlash» mavzusida 02.00.10 - Bioorganik kimyo ixtisosligida biologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun taqdim etilgan dissertatsiyasi muhokamasi.

23 декабря 2023 года в 10.00 и 14.00 состоится очередное заседание Научного семинара под номером Ученого совета beruvchi DSc. 03/05.06.2020.V.91.03 в Гулистанском государственном университете состоится очередное заседание.
1. Тужикулов Абдухалил Абдужалил, преподаватель кафедры «Химия» Гулистанского государственного университета, по теме «Определение токсинов в биопродуктах, созданных в условиях Узбекистана, методами высокоэффективной жидкостной хроматографии» 02.00.10 – доктор философских наук (PhD) ) ученая степень биологических наук по специальности биоорганическая химия. На обсуждение подается диссертация.