Umumta’lim maktablarida yangi o‘quv yili boshlandi!
4-sentabr sanasida yurtimizdagi barcha umumta’lim maktablarida yangi-2024/2025 o’quv yili boshlandi. Guliston shahrida joylashgan 16-umumiy o‘rta ta’lim maktabida ham yangi o‘quv yilining rasmiy ochilishiga bag’ishlab “Bir boʻlsak – yagona xalqmiz, birlashsak – Vatanmiz!” shiori ostida “Birinchi qo‘ng‘iroq” tadbiri hamda “Mustaqillik darslari” tashkil etildi. Tadbirda 1-sinf o‘quvchilariga “Prezident sovg’asi” tarqatilib, 1-qo‘ng‘iroq ovozi yangradi.
Unda Guliston davlat universiteti rektori M.Xodjiyev ishtirok etib, bayram nutqini so‘zladi hamda o‘quvchilarga “Mustaqillik darsi” doirasida jonajon diyorimizning 33 yillik davrida erishilgan yutuqlar, Uchinchi Renessansni bunyod etish yo‘lida ta’lim tizimida amalga oshirilayotgan islohotlar to‘g‘risida ma’lumotlar berdi.

4 сентября во всех общеобразовательных школах нашей страны начался новый 2024/2025 учебный год. В 16-й общеобразовательной школе города Гулистана, посвященной официальному открытию нового учебного года, gод лозунгом «Если мы едины – мы одна нация, если мы едины – наша Родина!»  были организованы акции «Первый звонок» и «Уроки независимости». На мероприятии был вручен первоклассникам «Подарок президента»  и прозвенел первый звонок.
В нем принял участие ректор Гулистанского государственного университета М.Ходжиев, который выступил с праздничной речью и проинформировал студентов о достижениях, достигнутых за 33-летний период нашей любимой страны, реформах, реализуемых в системе образования в целях создания Третье Возрождение.