Qabul2024: Xorijdagi vatandoshlar uchun qoʻshimcha davlat grantlari asosida oʻqishga qabul qilish uchun tanlov eʼlon qilinadi!
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “2024/2025-o‘quv yili uchun davlat oliy ta’lim muassasalariga o‘qishga qabul qilishning davlat buyurtmasi parametrlari to‘g‘risida” 2024-yil 19-iyuldagi F–36-son farmoyishi bilan o‘zbek tili va adabiyoti, tarix,  madaniyat,  san’at  va  hunarmandchilik  yo‘nalishlarida  o‘qish  istagini bildirgan, xorijda istiqomat qilayotgan yosh vatandoshlar uchun 30 ta davlat granti ajratilgan.

Прием2024: Объявлен конкурс на поступление на обучение на основе дополнительных государственных грантов для соотечественников за рубежом!
Согласно постановлению Президента Республики Узбекистан № Ф-36 от 19 июля 2024 года «О параметрах государственного заказа на прием в государственные высшие учебные заведения на 2024/2025 учебный год» выделено 30 государственных грантов. выделяется для молодых соотечественников, проживающих за рубежом, изъявивших желание учиться в сферах узбекского языка и литературы, истории, культуры, декоративно-прикладного искусства.
Заявки на получение государственных грантов для соотечественников будут приниматься с 5 по 15 сентября 2024 года.