Qabul2024: Xorijdagi vatandoshlar uchun qoʻshimcha davlat grantlari asosida oʻqishga qabul qilish uchun tanlov eʼlon qilinadi!
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “2024/2025-o‘quv yili uchun davlat oliy ta’lim muassasalariga o‘qishga qabul qilishning davlat buyurtmasi parametrlari to‘g‘risida” 2024-yil 19-iyuldagi F–36-son farmoyishi bilan o‘zbek tili va adabiyoti, tarix,  madaniyat,  san’at  va  hunarmandchilik  yo‘nalishlarida  o‘qish  istagini bildirgan, xorijda istiqomat qilayotgan yosh vatandoshlar uchun 30 ta davlat granti ajratilgan.

Admission2024: A competition for admission to study on the basis of additional state grants for compatriots abroad is announced!
According to the decree of the President of the Republic of Uzbekistan No. F-36 of July 19, 2024 "On the parameters of the state order for admission to public higher education institutions for the 2024/2025 academic year" 30 state grants have been allocated for young compatriots living abroad who expressed their desire to study in the fields of Uzbek language and literature, history, culture, arts and crafts.