Bugun 29-noyabr kuni “Ma’rifat ulashib” loyihasi doirasida taniqli shoirlar Asror Mo'min, Mehribon Abdurahmonova va Shodi Otamurodlar ishtirokida bir qator ijodiy ucharshuvlarni o‘tkazish rejalashtirilgan.
Mazkur tadbirlar doirasida universitet prorektori Z.Zikriyayev adiblar bilan uchrashdi, suhbatda ijodiy uchrashuvlarning yoshlar ma’naviyatini yuksaltirishdagi ahamiyati, o‘zbek adabiyotining istiqboli, ijdokor yoshlar qobiliyatini rivojlantirishdagi o‘rni yuzasidan fikr almashildi.
Mehmonlarga universitet ma’muriyati tomonidan esdalik sovg‘alari-san’atshunoslik fakultetining mohir talabalari ijodlarindan namunalar taqdim qilindi.

Начались работы в рамках проекта «Доля Просвещения»
Сегодня, 29 ноября, в рамках проекта «Sharing Enlightenment» планируется провести серию творческих встреч с участием известных поэтов Асрора Момина, Мехрибан Абдурахмоновой и Шоди Атамурод.
В рамках данных мероприятий проректор университета З.Зикрияев встретился с писателями, в ходе беседы они обсудили значение творческих встреч в поднятии морального духа молодежи, перспективы узбекской литературы, ее роль в развитии творческие способности молодежи.
Администрация университета подарила гостям сувениры – образцы работ талантливых студентов художественного факультета.