3-mart kuni Guliston davlat universiteti Madaniyat saroyida O`zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va inovatsiyalar vazirligi tomonidan 2024/2025 o`quv yilida bakalarv bosqichi talabalari uchun ta’sis etilgan nomdor davlat stipendiyasi sohibi bo`lgan Guliston davlat universitet talabalarini taqdirlash marosimi bo`lib o`tdi.
Universitet rektori tabrik so`zida mazkur iqtidorli talabalarning ota-onalariga, ustozlariga minnatdorchilik bildirib, marosimda ishtirok etayotgan barcha talaba-yoshlar uchun ushbu sovrindorlarni namuna qilib ko`rsatdi hamda kelgusida bunday nomdor davlat stipendiyasi sohiblarining salmog‘i ko‘payishiga umid bildirdi.

3 марта во Дворце культуры Гулистанского государственного университета состоялась торжественная церемония награждения студентов Гулистанского государственного университета, ставших обладателями престижных государственных стипендий, учрежденных Министерством высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан для студентов бакалавриата в 2024/2025 учебном году.
В своей поздравительной речи ректор университета поблагодарил родителей и преподавателей талантливых студентов, представил награжденных в качестве образцов для подражания для всех студентов и молодежи, участвовавших в церемонии, и выразил надежду, что в будущем число получателей столь престижных государственных стипендий увеличится.