🎓 Bugun Guliston davlat universiteti rektori M.Xodjiyev universitet huzuridagi "Qatag‘on qurbonlari xotirasi muzeyi" direktori, Respublika olima ayollar uyushmasi faxriy a’zosi, tarix fanlari nomzodi, dotsent O.Erbo‘tayeva xonadonida bo‘lib, uni Xalqaro xotin-qizlar kuni bilan qutladi.
🔹 Ustoz ayollarimizning jamiyat taraqqiyotiga qo‘shayotgan beqiyos hissasi, ilm-fan rivojiga qo‘shgan hissalari katta ahamiyatga ega. Shu munosabat bilan rektorimiz O.Erbo‘tayevaga esdalik va qimmatbaho sovg‘alar topshirib, sihat-salomatlik, uzoq umr va ilmiy ishlarida ulkan muvaffaqiyatlar tiladi.
💐 Hurmatli ustozlar, aziz ayollar! Sizlarni bugungi go‘zal bayram – 8-Mart Xalqaro xotin-qizlar kuni bilan chin qalbdan muborakbod etamiz! Doimo sog‘-salomat, oila davrasida tinch-totuv va baxtli bo‘ling!

🎉 Праздничное поздравление преданному учителю 🌸
🎓 Сегодня ректор Гулистанского государственного университета М. Ходжиев посетил дом директора музея «Памяти жертв репрессий» при университете, почётного члена Ассоциации женщин-учёных Республики, кандидата исторических наук, доцента О. Ерботаевой и поздравил её с Международным женским днём.
🔹 Бесценный вклад наших уважаемых женщин-преподавателей в развитие общества и науки имеет огромное значение. В связи с этим наш ректор вручил О. Ерботаевой памятные и ценные подарки, пожелав ей крепкого здоровья, долгих лет жизни и больших успехов в научной деятельности.
💐 Уважаемые наставники, дорогие женщины! От всего сердца поздравляем вас с этим прекрасным праздником – Международным женским днём 8 марта! Желаем вам крепкого здоровья, семейного благополучия, мира и счастья!