🎓 Bugun Guliston davlat universiteti rektori M.Xodjiyev universitet huzuridagi "Qatag‘on qurbonlari xotirasi muzeyi" direktori, Respublika olima ayollar uyushmasi faxriy a’zosi, tarix fanlari nomzodi, dotsent O.Erbo‘tayeva xonadonida bo‘lib, uni Xalqaro xotin-qizlar kuni bilan qutladi.
🔹 Ustoz ayollarimizning jamiyat taraqqiyotiga qo‘shayotgan beqiyos hissasi, ilm-fan rivojiga qo‘shgan hissalari katta ahamiyatga ega. Shu munosabat bilan rektorimiz O.Erbo‘tayevaga esdalik va qimmatbaho sovg‘alar topshirib, sihat-salomatlik, uzoq umr va ilmiy ishlarida ulkan muvaffaqiyatlar tiladi.
💐 Hurmatli ustozlar, aziz ayollar! Sizlarni bugungi go‘zal bayram – 8-Mart Xalqaro xotin-qizlar kuni bilan chin qalbdan muborakbod etamiz! Doimo sog‘-salomat, oila davrasida tinch-totuv va baxtli bo‘ling!

🎓 Today, the Rector of Gulistan State University, M. Khodjiyev, visited the home of O. Erbotayeva, Director of the "Memory of Repression Victims" Museum under the university, an honorary member of the Republican Association of Women Scholars, Candidate of Historical Sciences, and Associate Professor. He congratulated her on International Women's Day.
🔹 The invaluable contributions of our esteemed female educators to societal progress and the advancement of science are of great importance. In this regard, the rector presented O. Erbotayeva with commemorative and valuable gifts, wishing her good health, a long life, and great success in her scientific endeavors.
💐 Dear mentors, esteemed women! From the bottom of our hearts, we sincerely congratulate you on this beautiful occasion – International Women's Day on March 8! Wishing you good health, harmony in your families, and endless happiness!