🌴15-mart sanasida Guliston davlat universitetida  "Bu bog'lar bir bog'lar bo'ladi.." shiori ostida “Yashil makon” umummilliy dasturi doirasida 2025-yilgi ko‘chat ekish mavsumida universitet hududlariga ko‘chatlarni ekish tadbirlari boshlandi.
🌿Bugun mazkur umummilliy loyiha doirasida Guliston davlat universitetiga tegishli bo'lgan yer uchastkalariga prorektorlar, dekanlar va ularning o‘rinbosarlari, professor-oʻqituvchilar, ishchi-xodimlari va talaba-yoshlar tomonidan  mevali va manlazarali daraxt ko‘chatlari ekildi. Jarayonda Ekologiya va atrof-muhitni muhofaza qilish Sirdaryo viloyati boshqarmasi vakillari ham faol ishtorik etishdi.
☘️Umummilliy loyihada ko‘chat ekish tadbirlari  universitetning Guliston va Yangiyer shahrlaridagi, shuningdek Boyovut va Guliston tumanlaridagi hududlarida ham davom etmoqda.

🌳 С сегодняшнего дня в рамках общенационального проекта «Зелёное пространство» стартовал республиканский марафон сезона 2025 года
🌴 15 марта в Гулистанском государственном университете в рамках общенациональной программы «Зелёное пространство» под лозунгом «Эти сады станут единым садом…» начался сезон посадки саженцев 2025 года, в ходе которого на территории университета были высажены молодые деревья.
🌿 Сегодня в рамках этого общенационального проекта на земельных участках, принадлежащих Гулистанскому государственному университету, проректорами, деканами и их заместителями, профессорами и преподавателями, сотрудниками и студентами были посажены плодовые и декоративные деревья. В мероприятии также активно участвовали представители Главного управления экологии и охраны окружающей среды Сырдарьинской области.
☘️ Посадка саженцев в рамках общенационального проекта продолжается и на территориях Гулистана и Янгиера, а также в Баяутском и Гулистанском районах.
🌳 «Зелёное пространство» — важный шаг к озеленению нашего будущего, сохранению природных ресурсов и защите окружающей среды!