Umumta’lim maktablarida yangi o‘quv yili boshlandi!
2-sentyabr sanasida yurtimizdagi barcha umumta’lim maktablarida yangi-2025/2026 o’quv yili boshlandi. Guliston shahrida joylashgan 16-umumiy o‘rta ta’lim maktabida ham yangi o‘quv yilining rasmiy ochilishiga bag’ishlab “Vatan uchun, millat uchun, xalq uchun!” shiori ostida “Birinchi qo‘ng‘iroq” tadbiri hamda “Mustaqillik darslari” tashkil etildi. Tadbirda 1-sinf o‘quvchilariga “Prezident sovg’asi” tarqatilib, 1-qo‘ng‘iroq ovozi yangradi.
Unda Guliston davlat universiteti rektori M.Xodjiyev ishtirok etib, bayram nutqini so‘zladi hamda o‘quvchilarga “Mustaqillik darsi” doirasida jonajon diyorimizning 34 yillik davrida erishilgan yutuqlar, Uchinchi Renessansni bunyod etish yo‘lida ta’lim tizimida amalga oshirilayotgan islohotlar to‘g‘risida ma’lumotlar berdi.

On September 2, the new 2025/2026 academic year began in all general education schools of our country. At General Secondary School No.16 in Gulistan city, the official opening ceremony of the new academic year was held under the slogan “For the Homeland, for the Nation, for the People!”, featuring the “First Bell” event and “Lessons of Independence.” During the event, first-grade pupils received the “President’s Gift,” and the first school bell rang.
The Rector of Gulistan State University, M. Khodjiyev, participated in the event, delivered a festive speech, and within the framework of the “Lesson of Independence,” shared information with students about the achievements of our beloved country over 34 years, as well as the ongoing reforms in the education system aimed at building the Third Renaissance.