Umumta’lim maktablarida yangi o‘quv yili boshlandi!
2-sentyabr sanasida yurtimizdagi barcha umumta’lim maktablarida yangi-2025/2026 o’quv yili boshlandi. Guliston shahrida joylashgan 16-umumiy o‘rta ta’lim maktabida ham yangi o‘quv yilining rasmiy ochilishiga bag’ishlab “Vatan uchun, millat uchun, xalq uchun!” shiori ostida “Birinchi qo‘ng‘iroq” tadbiri hamda “Mustaqillik darslari” tashkil etildi. Tadbirda 1-sinf o‘quvchilariga “Prezident sovg’asi” tarqatilib, 1-qo‘ng‘iroq ovozi yangradi.
Unda Guliston davlat universiteti rektori M.Xodjiyev ishtirok etib, bayram nutqini so‘zladi hamda o‘quvchilarga “Mustaqillik darsi” doirasida jonajon diyorimizning 34 yillik davrida erishilgan yutuqlar, Uchinchi Renessansni bunyod etish yo‘lida ta’lim tizimida amalga oshirilayotgan islohotlar to‘g‘risida ma’lumotlar berdi.

2 сентября во всех общеобразовательных школах нашей страны начался новый 2025/2026 учебный год. В общеобразовательной средней школе №16 города Гулистан также в честь официального открытия нового учебного года под девизом «Ради Родины, ради нации, ради народа!» были организованы мероприятия «Первый звонок» и «Уроки независимости». На мероприятии первоклассникам вручили «Президентский подарок», и прозвучал первый звонок.
В мероприятии принял участие ректор Гулистанского государственного университета М. Ходжиев, который выступил с праздничной речью и в рамках «Урока независимости» рассказал учащимся о достижениях, которых добилась наша Родина за 34 года, а также о реформах в системе образования на пути к построению Третьего Ренессанса.