O'zbekiston yoshlar ittifoqi Markaziy Kengashi raisi Xayrulla Sattarov Guliston davlat universitetiga tashrif buyurdi. Dastlab, Markaziy Kengash raisi universitetda yoshlar yetakchisi tomonidan amalga oshirilgan ishlar, xususan, Ma'naviyat va ma'rifat markazi binosidagi yetakchi va koordinatorlar xonasi bilan tanishdi.
X.Sattarov volontyor talabalar bilan muloqot qilib, ularning rejalari bilan qiziqdi. Shuningdek, "Draf dealer instaserialini ko'rib..." burchagi Markaziy Kengash raisida katta taassurot qoldirdi va bu ishlarni bardavom tashkil etish tavsiya etildi.
Markaziy Kengash raisi universitet rektori bilan muloqot qilib, yoshlar ittifoqi boshlang'ich tashkiloti uchun yaratilgan imkoniyatlar uchun M.Xodjiyevga minnatdorlik bildirdi.

Председатель Центрального Совета Союза молодежи Узбекистана Хайрулла Саттаров посетил Гулистанский государственный университет. Сначала глава Центрального Совета ознакомился с деятельностью, проводимой молодежным лидером университета, в частности с помещениями лидеров и координаторов в здании Центра духовности и просвещения.
Х. Саттаров пообщался с волонтёрами-студентами, поинтересовался их планами. Особенно большое впечатление на председателя произвел уголок «После просмотра сериала Draft Dealer...», и он рекомендовал продолжить организацию подобных инициатив.
Во время беседы с ректором университета председатель Центрального Совета выразил благодарность Мухсину Ходжиеву за созданные условия для деятельности первичной организации Союза молодежи при университете.