"YOSHLAR KORRUPSIYAGA QARSHI"
Guliston davlat universitetida “9-dekabr - Xalqaro korrupsiyaga qarshi kurashish” kuni munosabati bilan universitet rektorining tegishli buyrug‘i bilan 2025-yil dekabr oyi “Korrupsiyaga qarshi kurashish” oyligi deb e’lon qilindi.
Shu munosabat bilan 2025-yilning 5-dekabr kuni professor-o‘qituvchilar va talaba-yoshlar ishtirokida “Yoshlar korrupsiyaga qarshi” shiori ostida targ‘ibot tadbiri tashkil qilindi.
Tadbirda universitetning korrupsiyaga qarshi kurashish "Komplaens nazorati" tizimini boshqarish bo‘limi boshlig‘I M.N.Tuychiyev, yuristkonsult D.I.Abdullayev, yoshlar bilan ishlash, ma’naviyat va ma’rifat bo‘limi xodimi B.Xakimov ishtirok etdi.
Tadbirni o‘tkazishdan maqsad universitetda mavjud barcha faoliyatlar ochiqligini ta’minlash, korrupsiyaviy xavf-xatarlarning oldini olish va bartaraf etish borasida tadbiq etilgan yangiliklardan habardor qilish, talaba-yoshlarning huquqiy bilimlarini oshirishga qaratilgan.
Universitetda “Korrupsiyaga qarshi kurashish oyligi” doirasida yana bir qancha mavzularda tadbirlar, muloqot soatlari va tashviqot tadbirlarini o‘tkazish rejalashtirilgan.

“YOUTH AGAINST CORRUPTION”
In connection with the International Anti-Corruption Day on December 9, by the rector’s official order, December 2025 has been declared the “Anti-Corruption Month” at Gulistan State University.
On December 5, 2025, an awareness event was organized under the slogan “Youth Against Corruption” with the participation of professors, teachers, and students.
The event was attended by the head of the university’s Anti-Corruption Compliance Control Department, M.N. Tuychiyev, legal consultant D.I. Abdullayev, and staff member of the Youth Affairs, Spirituality and Enlightenment Department, B. Khakimov.
The purpose of the event was to ensure transparency in all university activities, inform participants about newly implemented measures to prevent and eliminate corruption risks, and enhance students’ legal knowledge.
Within the framework of the “Anti-Corruption Month,” several more activities, discussion hours, and awareness programs are planned.