Senator va yoshlar uchrashuvi o'tkazildi
2025-yil 10-dekabr kuni Guliston davlat universitetida Oliy majlis Senati senatorlari va yoshlar uchrashuvi bo'lib o'tdi .
Tadbirda Sirdaryo viloyat hokimining yoshlar siyosati, ijtimoiy rivojlantirish va manaviy-marifiy ishlar bo'yicha o'rinbosari Mavlonberdiev Otabek Turabekovich, Oliy Majlis Senati a'zolari Agzamxodjaev Alisher Anvarovich, Axmedjanova Pokiza Shavkatovna va Guliston davlat universiteti rektori Xodjiyev Muxsin Tadjiyevich qatnashdilar.
Yoshlar bilan uchrashuv qiziqarli savol-javoblar bilan boy bo'lib, yaxshi takliflar o'z o'rnida qo'llab-quvvatlandi. Faol talabalar esdalik sovg'alari bilan taqdirlanishdi.

10 декабря 2025 года в Гулистанском государственном университете состоялась встреча сенаторов Сената Олий Мажлиса с молодежью.
В мероприятии приняли участие заместитель хокима Сирдарьинской области по вопросам молодежной политики, социального развития и духовно-просветительской работы Мавлонбердиев Отбек Турабекович, члены Сената Олий Мажлиса Агзамходжаев Алишер Анварович, Ахмеджанова Покиза Шавкатовна и ректор Гулистанского государственного университета Ходжиев Мухсин Таджиевич.
Встреча с молодежью прошла содержательно, в формате интересных вопросов и ответов. Лучшие предложения были поддержаны. Активные студенты получили памятные подарки.