Yoshlar sport bilan — sog‘lom va faol hayot sari!
2026-yil 14-may kuni Guliston davlat universitetida “Payshanba — yoshlar kuni!” doirasida yoshlar orasida sportni keng ommalashtirish, sog‘lom turmush tarzini targ‘ib qilish, talaba-yoshlarning bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil etish hamda ularning jismoniy faolligini oshirish maqsadida sport musobaqalari tashkil etildi.
Mazkur sport tadbirlarida universitetning faol va sportsevar talabalari ishtirok etib, sportning yengil atletika, stol tennisi, yugurish hamda suzish turlari bo‘yicha o‘zaro bellashdilar.
Musobaqalar davomida ishtirokchilar nafaqat jismoniy tayyorgarligi, balki chaqqonlik, chidamlilik va g‘alabaga bo‘lgan intilishlarini ham namoyon etdilar.
Bellashuvlar yuqori kayfiyat, qizg‘in raqobat va sport ruhida o‘tdi. Ayniqsa, yugurish va yengil atletika bahslarida talabalar o‘zlarining tezkorligi va matonatini namoyish etgan bo‘lsa, stol tennisi hamda suzish musobaqalari murosasiz va qiziqarli bahslarga boy bo‘ldi.
Tadbir davomida yoshlarni sportga keng jalb qilish, ularning sog‘lom va faol hayot tarzini qo‘llab-quvvatlash, sport orqali jamoaviylik va do‘stlik muhitini mustahkamlashga alohida e’tibor qaratildi.

Youth and Sports — Towards a Healthy and Active Life!
On May 14, 2026, Guliston State University organized sports competitions as part of the “Thursday — Youth Day!” initiative to widely promote sports among young people, encourage a healthy lifestyle, meaningfully organize students’ free time, and increase their physical activity.
Active and sports-loving students of the university took part in the competitions, competing in athletics, table tennis, running, and swimming events.
During the competitions, participants demonstrated not only their physical fitness, but also agility, endurance, and determination to achieve victory.
The events were held in a spirited atmosphere filled with enthusiasm, intense competition, and true sportsmanship. In particular, students showcased their speed and determination in running and athletics contests, while the table tennis and swimming competitions featured exciting and uncompromising matches.
Special attention during the event was given to encouraging youth participation in sports, supporting a healthy and active lifestyle, and strengthening teamwork and friendship through sports activities.