Yoshlar sport bilan — sog‘lom va faol hayot sari!
2026-yil 14-may kuni Guliston davlat universitetida “Payshanba — yoshlar kuni!” doirasida yoshlar orasida sportni keng ommalashtirish, sog‘lom turmush tarzini targ‘ib qilish, talaba-yoshlarning bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil etish hamda ularning jismoniy faolligini oshirish maqsadida sport musobaqalari tashkil etildi.
Mazkur sport tadbirlarida universitetning faol va sportsevar talabalari ishtirok etib, sportning yengil atletika, stol tennisi, yugurish hamda suzish turlari bo‘yicha o‘zaro bellashdilar.
Musobaqalar davomida ishtirokchilar nafaqat jismoniy tayyorgarligi, balki chaqqonlik, chidamlilik va g‘alabaga bo‘lgan intilishlarini ham namoyon etdilar.
Bellashuvlar yuqori kayfiyat, qizg‘in raqobat va sport ruhida o‘tdi. Ayniqsa, yugurish va yengil atletika bahslarida talabalar o‘zlarining tezkorligi va matonatini namoyish etgan bo‘lsa, stol tennisi hamda suzish musobaqalari murosasiz va qiziqarli bahslarga boy bo‘ldi.
Tadbir davomida yoshlarni sportga keng jalb qilish, ularning sog‘lom va faol hayot tarzini qo‘llab-quvvatlash, sport orqali jamoaviylik va do‘stlik muhitini mustahkamlashga alohida e’tibor qaratildi.

Молодежь и спорт — путь к здоровой и активной жизни!
14 мая 2026 года в Guliston State University в рамках мероприятия «Четверг — день молодежи!» были организованы спортивные соревнования с целью широкого популяризирования спорта среди молодежи, пропаганды здорового образа жизни, содержательной организации свободного времени студентов и повышения их физической активности.
В спортивных мероприятиях приняли участие активные и увлечённые спортом студенты университета, которые соревновались по легкой атлетике, настольному теннису, бегу и плаванию.
В ходе соревнований участники продемонстрировали не только физическую подготовку, но и ловкость, выносливость и стремление к победе.
Соревнования прошли в атмосфере высокого настроения, напряжённой борьбы и настоящего спортивного духа. Особенно в состязаниях по бегу и лёгкой атлетике студенты показали свою скорость и стойкость, а турниры по настольному теннису и плаванию были насыщены интересными и бескомпромиссными поединками.
В ходе мероприятия особое внимание было уделено широкому привлечению молодежи к спорту, поддержке здорового и активного образа жизни, а также укреплению атмосферы командного духа и дружбы через спорт.