“Zakovat” intellektual o‘yini o‘tkazildi
Guliston davlat universiteti Xotin-qizlar Kengashi tashabbusi bilan universitet Ma’naviyat markazida talaba-qizlar ishtirokida “Zakovat” intellektual o’yini oʼtkazildi.
“Zakovat” intellektual o’yini iqtidorli, ilmga chanqoq, fidoyi talaba-qizlar oʼrtasida bilim olishga boʼlgan intilishni shakllantirish, yoshlarda intellektual fikrlash xususiyatlarini ragʼbatlantirish maqsadida tashkil etilgan bo’lib barcha talaba-qizlarda birdek qiziqish uyg’ota oldi.
Tadbirda sakkizta fakul’tet jamoalari ishtirok etgan bo’lib Filologiya fakulteti 1-o’rin, Tabiy fanlar fakulteti 2-o’rin, Ijtimoiy-iqtisod fakulteti jamoalari esa 3-o’rinni qo’lga kiritishdi. G’olib jamoalar hamda faol ishtirokchi talaba-qizlar universitet rektori Faxriy yorlig’i va universitet Kasaba uyushmasi tomonidan taqdim etilgan qimmatbaho sovg’alar va kitoblar bilan taqdirlandilar.

Проведена интеллектуальная игра «Заковат»
По инициативе Совета женщин Гулистанского государственного университета в Духовном центре университета была проведена интеллектуальная игра «Заковат» с участием студентов-девочек.
Интеллектуальная игра «Заковать» была организована с целью сформировать у талантливых, жаждущих знаний, самоотверженных студентов стремление к знаниям, стимулировать интеллектуальное мышление молодежи и вызвала равный интерес у всех студентов. В мероприятии приняли участие команды восьми факультетов, филологический факультет занял 1 место, факультет естественных наук - 2 место, а команды социально-экономического факультета - 3 место. Команды-победители и активные участники были награждены Почетной грамотой ректора университета, а также ценными подарками и книгами, подаренными профсоюзом университета.