“Zakovat” intellektual o‘yini o‘tkazildi
Guliston davlat universiteti Xotin-qizlar Kengashi tashabbusi bilan universitet Ma’naviyat markazida talaba-qizlar ishtirokida “Zakovat” intellektual o’yini oʼtkazildi.
“Zakovat” intellektual o’yini iqtidorli, ilmga chanqoq, fidoyi talaba-qizlar oʼrtasida bilim olishga boʼlgan intilishni shakllantirish, yoshlarda intellektual fikrlash xususiyatlarini ragʼbatlantirish maqsadida tashkil etilgan bo’lib barcha talaba-qizlarda birdek qiziqish uyg’ota oldi.
Tadbirda sakkizta fakul’tet jamoalari ishtirok etgan bo’lib Filologiya fakulteti 1-o’rin, Tabiy fanlar fakulteti 2-o’rin, Ijtimoiy-iqtisod fakulteti jamoalari esa 3-o’rinni qo’lga kiritishdi. G’olib jamoalar hamda faol ishtirokchi talaba-qizlar universitet rektori Faxriy yorlig’i va universitet Kasaba uyushmasi tomonidan taqdim etilgan qimmatbaho sovg’alar va kitoblar bilan taqdirlandilar.

The intellectual game "Zakovat" was held
At the initiative of the Women's Council of Gulistan State University in the Spirituality Center of the university was held an intellectual game "Zakovat" with the participation of students.
The intellectual game "Zakovat" was organized in order to form the desire for knowledge among talented, knowledge-hungry, selfless students, to stimulate the intellectual thinking of young people and aroused equal interest among all students. The event was attended by teams of eight faculties, the Faculty of Philology took 1st place, the Faculty of Natural Sciences took 2nd place, and the teams of the Faculty of Socio-Economics took 3rd place. The winning teams and active participants were awarded with the Certificate of Honor of the Rector of the University and valuable gifts and books presented by the University Trade Union.