Avval xabar berilganidek, joriy yilning 18-dekabrdan 25-dekabrgacha mamlakatimizda “O‘zbekiston yoshlari Forumi–2021” tadbirlari o‘tkazilmoqda. Shu munosabat bilan 23-dekabr kuni Guliston davlat universitetida “Yoshlar forumi” doirasida “Uchinchi renessans va raqamli texnologiyalar” mavzusida O‘zRFA akademigi Saidahror G‘ulomov ishtirokida davra suhbati tashkil etildi.
Tadbirni universitet rektori Muxsin Xodjiyev kirish so‘zi bilan ochib berdi va forum ishiga muvafaqqiyat tiladi.
Ushbu tadbirdan ko‘zlangan asosiy maqsad – Uchinchi renessans bunyodkorlari bo‘lmish yoshlarning g‘oya va takliflarini eshitish, ularning ilmiy va ijodiy salohiyatini ro‘yobga chiqarish, shuningdek, mamlakatni yangilashda faol ishtirok etish imkoniyatini yaratishdir.

Молодежный форум продолжается
Как сообщалось ранее, Молодежный форум Узбекистана-2021 проходит в нашей стране с 18 по 25 декабря текущего года. В связи с этим 23 декабря в Гулистанском государственном университете в рамках «Молодежного форума» прошел круглый стол на тему «Третье возрождение и цифровые технологии» с участием академика РАН Саидахрора Гулямова.
Мероприятие открыл ректор вуза Мухсин Ходжиев, пожелавший успехов форуму.
Основная цель этого мероприятия - выслушать идеи и предложения молодых людей, которые являются строителями Третьего Возрождения, реализовать свой научный и творческий потенциал, а также создать возможности для активного участия в обновлении страны.