Joriy yilning 5-mart sanasidan boshlab, universitet rektori M.Xodjievning fakultetlar va yo‘nalishlar kesimida talaba-yoshlar bilan ochiq muloqot shaklidagi uchrashuvlariga start berilgan edi. 07.03.2022-yil sanasida ushbu ochiq muloqot shaklidagi uchrashuvlar davom ettirildi. Kunning birinchi yarmida “San’atshunoslik” fakulteti talabalari bilan, ikkinchi yarmida esa “Filologiya” fakulteti talabalari bilan ochiq-muloqot uchrashuvlari bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda universitet rektori talaba-yoshlarning fikr va takliflarini birma-bir eshitib, ular bo‘yicha ma’sullarga topshiriq berdi. Kun tartibidagi asosiy mavzu ta’lim jarayonini yaxshilash, talaba-yoshlarning bilim olishlari uchun sharoitlarni yanada yaxshilash va ularning bandligini ta’minlashga qaratildi.

Продолжается встречи ректора и студентов
С 5 марта текущего года ректор университета М.Ходжиев начал открытые встречи со студентами факультетов и направлений. 07.03.2022 эти открытые диалоговые встречи продолжились. В первой половине дня прошли открытые встречи со студентами факультета искусств, а во второй половине дня со студентами филологического факультета.
В ходе встречи ректор вуза поочередно выслушал мнения и предложения студентов и дал поручения ответственным лицам. Основной темой повестки стало совершенствование учебного процесса, дальнейшее улучшение условий обучения студентов и обеспечение их трудоустройства.