Joriy yilning 5-mart sanasidan boshlab, universitet rektori M.Xodjievning fakultetlar va yo‘nalishlar kesimida talaba-yoshlar bilan ochiq muloqot shaklidagi uchrashuvlariga start berilgan edi. 07.03.2022-yil sanasida ushbu ochiq muloqot shaklidagi uchrashuvlar davom ettirildi. Kunning birinchi yarmida “San’atshunoslik” fakulteti talabalari bilan, ikkinchi yarmida esa “Filologiya” fakulteti talabalari bilan ochiq-muloqot uchrashuvlari bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda universitet rektori talaba-yoshlarning fikr va takliflarini birma-bir eshitib, ular bo‘yicha ma’sullarga topshiriq berdi. Kun tartibidagi asosiy mavzu ta’lim jarayonini yaxshilash, talaba-yoshlarning bilim olishlari uchun sharoitlarni yanada yaxshilash va ularning bandligini ta’minlashga qaratildi.

Meeting of the rector and students continues
On March 5 this year, the rector of the university M. Khodjiev began open meetings with students of faculties and areas. On 03/07/2022, these open dialogue meetings continued. In the first half of the day, open meetings were held with students of the Faculty of Arts, and in the afternoon with students of the Faculty of Philology.
During the meeting, the rector of the university listened in turn to the opinions and proposals of the students and gave instructions to the responsible persons. The main topic of the agenda was the improvement of the educational process, the further improvement of the conditions for studying students and ensuring their employment.