Davlat xizmatchilari uchun navbatdagi malaka oshirish kurslariga start berildi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2020-yil 29-dekabrdagi Oliy Majlisga Murojaatnomasida belgilangan vazifalardan kelib chiqib, O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat xizmatini rivojlantirish agentligi Sirdaryo viloyati filiali,  O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat boshqaruvi akademiyasining Guliston hududiy filiali hamda Guliston davlat universiteti bilan hamkorlikda 2021-yil 6-aprel kunidan boshlab Sirdaryo viloyat tuman (shahar) hokimlarning yoshlar siyosati, ijtimoiy rivojlantirish va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha o‘rinbosarlari hamda tuman (shahar) hokimlarining o‘rinbosari – mahalla va oilani qo‘llab-quvvatlash boshqarmasi boshliqlari uchun navbatdagi malaka oshirish kurslari o‘z ishini boshladi. O‘quv jarayonlari 9-aprelga qadar davom etishi rejalashtirilgan.
Kurs yakuni bo‘yicha tinglovchilarning olgan bilim va ko’nikmalari yuzasidan test sinovlari o‘tkaziladi. Shuningdek, tinglovchilar faoliyat yuritayotgan sohani rivojlantirish bo‘yicha o‘zlari tomonidan ishlab chiqilgan “yo‘l xaritasi” dasturlarini himoya taqdimotini o‘tkazadilar.

Запущен очередной обучающий курс для госслужащих
Исходя из задач, изложенных в Послании Президента Республики Узбекистан Олий Мажлису от 29 декабря 2020 года, Сырдарьинское региональное отделение Агентство по развитию государственной службы при Президенте Республики Узбекистан, Гулистанское региональное отделение Академия государственного управления при Президенте Узбекистана и Гулистанский государственный университет совместн с 6 апреля 2021 года начали очередные курсы повышения квалификации для заместители хокимов Сырдарьинской области по молодежной политике, социальному развитию и духовно-воспитательной работе, а также заместители хокимов районов (городов) - махаллей. Тренинг продлится до 9 апреля.
По окончании курса студенты будут проверены на предмет их знаний и навыков. Аудитория также представит защиту своих программ «дорожной карты» по развитию отрасли, в которой они работают.