Davlat xizmatchilari uchun navbatdagi malaka oshirish kurslariga start berildi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2020-yil 29-dekabrdagi Oliy Majlisga Murojaatnomasida belgilangan vazifalardan kelib chiqib, O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat xizmatini rivojlantirish agentligi Sirdaryo viloyati filiali,  O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat boshqaruvi akademiyasining Guliston hududiy filiali hamda Guliston davlat universiteti bilan hamkorlikda 2021-yil 6-aprel kunidan boshlab Sirdaryo viloyat tuman (shahar) hokimlarning yoshlar siyosati, ijtimoiy rivojlantirish va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha o‘rinbosarlari hamda tuman (shahar) hokimlarining o‘rinbosari – mahalla va oilani qo‘llab-quvvatlash boshqarmasi boshliqlari uchun navbatdagi malaka oshirish kurslari o‘z ishini boshladi. O‘quv jarayonlari 9-aprelga qadar davom etishi rejalashtirilgan.
Kurs yakuni bo‘yicha tinglovchilarning olgan bilim va ko’nikmalari yuzasidan test sinovlari o‘tkaziladi. Shuningdek, tinglovchilar faoliyat yuritayotgan sohani rivojlantirish bo‘yicha o‘zlari tomonidan ishlab chiqilgan “yo‘l xaritasi” dasturlarini himoya taqdimotini o‘tkazadilar.

Another training course for civil servants has been launched
Based on the tasks set out in the Message of the President of the Republic of Uzbekistan to the Oliy Majlis dated December 29, 2020, the Syrdarya regional branch of the Agency for the Development of Public Service under the President of the Republic of Uzbekistan, the Gulistan regional branch of the Academy of Public Administration under the President of Uzbekistan and the Gulistan State University jointly began regular training courses for the deputy khokims of the Syrdarya region on youth policy, social development and spiritual and educational work on April 6, 2021, as well as deputy khokims of districts (cities) - mahallas. The training will last until April 9.
At the end of the course, students will be tested for their knowledge and skills. The audience will also present a defense of their "roadmap" programs for the development of the industry in which they work.