O‘zbekiston yoshlari Forumi – 2021
18-dekabrdan 25-dekabrgacha mamlakatimizda O‘zbekiston yoshlari Forumi – 2021 o‘tkazilmoqda. Shu munosabat bilan 23-dekabr kuni Guliston davlat universitetida yoshlar forumi bo‘lib o‘tdi, uning doirasida Qozon Federal universiteti vakillari ishtirokida davra suhbati tashkil etildi.
Ushbu tadbirdan ko‘zlangan asosiy maqsad – yoshlarning g‘oya va takliflarini eshitish, ularning ilmiy va ijodiy salohiyatini ro‘yobga chiqarish, shuningdek, mamlakatni yangilashda faol ishtirok etish imkoniyatini yaratishdir.
“Yoshlar forumi – 2021” haqli ravishda yoshlarimizni birlashtirish va ularga yangi imkoniyatlar taqdim etishga qaratilgan universitetimiz hayotidagi yorqin voqea deb atash mumkin.

Форум молодежи Узбекистана - 2021
18 по 25 декабря в стране проводится Форум молодежи Узбекистана - 2021. Связи с этим, 23-декабря 2021 года в Гулистанском государственном университете был проведен молодежный форум, в рамках которого была проведена беседа за круглым столом с участием представителей Казанского Федерального университета.
Цель мероприятия — создать пространство для того, чтобы услышать идеи и предложения молодых людей, реализовать их научный и творческий потенциал, а также предоставить возможность активно участвовать в обновлении страны.
«Молодежный форум – 2021» по праву можно назвать ярким событием в жизни нашего университета, которое призвано объединить молодежь и предоставить им новые возможности.