2022-yilning 6-may kuni Guliston tumanidagi 31-maktabda O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Sh.M.Mirziyoyev rahbarligida 2022-yil 5-aprel kuni kengaytirilgan tarzda o‘tkazilgan videoselektor yig‘ilishida berilgan topshiriqlar ijrosini ta’minlash maqsadida Guliston davlat universiteti Axborot texnologiyalari fakulteti va Guliston tumanidagi 31, 9, 25, 28-umuta’lim maktablari bilan hamkorlikda “Intelektual yetuk yoshlar-buyuk kelajak garovi” mavzusida matematika, fizika va axborot texnologiyalari sohalari bo‘yicha seminar tashkil etildi.
Tadbirni Guliston tumanidagi 31-maktab direktori R.K.Qodirov kirish so‘zi bilan ochib berdi.
Tadbirda GulDU Axborot texnologiyalari fakulteti dekani, f-m.f.b.f.d.(PhD), dotsent A.A.Qalandarov seminar tashkilotchilari va ishtirokchilarini tabriklab, nutq so‘zladi.
Shundan so‘ng seminar uch guruhga bo‘lingan holda davom ettirildi: Fizika fanidan virtual laboratoriyalarni tashkil qilish va bajarish (Sh.Ashirov va R.Daminov), Qiziqarli va mantiqiy matematikadan “Zakovat” intellektual o‘yinlari (D.Turdiboyev va S.Xolboyev), Kibersport (S.Qulmamatov va O‘.Yuldashev).

«Интеллектуально зрелая молодежь – залог большого будущего»
Гулистанский государственный университет Совместно с технологическим факультетом и общеобразовательными школами 31, 9, 25, 28 Гулистанского района организован семинар на тему «Интеллектуально зрелая молодежь – залог большого будущего» в области математики, физики и информационных технологий.
Мероприятие открыл директор 31-й школы Гулистанского района Р.К. Кадыров.
Декан факультета информационных технологий ГулГУ, к.т.н., доцент Каландаров А.А. поздравил организаторов и участников семинара.
После этого семинар был разделен на три группы: организация и проведение виртуальных лабораторий по физике (Ш.Аширов и Р.Даминов), интеллектуальных игр «Заковать» по интересной и логической математике (Д.Турдибоев и С.Холбоев), Киберспорт (С.Кулмаматов и О.Юлдашев).