2022-yilning 6-may kuni Guliston tumanidagi 31-maktabda O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Sh.M.Mirziyoyev rahbarligida 2022-yil 5-aprel kuni kengaytirilgan tarzda o‘tkazilgan videoselektor yig‘ilishida berilgan topshiriqlar ijrosini ta’minlash maqsadida Guliston davlat universiteti Axborot texnologiyalari fakulteti va Guliston tumanidagi 31, 9, 25, 28-umuta’lim maktablari bilan hamkorlikda “Intelektual yetuk yoshlar-buyuk kelajak garovi” mavzusida matematika, fizika va axborot texnologiyalari sohalari bo‘yicha seminar tashkil etildi.
Tadbirni Guliston tumanidagi 31-maktab direktori R.K.Qodirov kirish so‘zi bilan ochib berdi.
Tadbirda GulDU Axborot texnologiyalari fakulteti dekani, f-m.f.b.f.d.(PhD), dotsent A.A.Qalandarov seminar tashkilotchilari va ishtirokchilarini tabriklab, nutq so‘zladi.
Shundan so‘ng seminar uch guruhga bo‘lingan holda davom ettirildi: Fizika fanidan virtual laboratoriyalarni tashkil qilish va bajarish (Sh.Ashirov va R.Daminov), Qiziqarli va mantiqiy matematikadan “Zakovat” intellektual o‘yinlari (D.Turdiboyev va S.Xolboyev), Kibersport (S.Qulmamatov va O‘.Yuldashev).

Gulistan State University In cooperation with the Faculty of Technology and secondary schools 31, 9, 25, 28 of Gulistan district organized a seminar on "Intellectually mature youth - a guarantee of a great future" in the field of mathematics, physics and information technology.
The event was opened by the director of the 31st school of Gulistan district RK Kadyrov.
Dean of the Faculty of Information Technology of GulSU, Ph.D., Associate Professor AA Kalandarov congratulated the organizers and participants of the seminar.
After that, the seminar was divided into three groups: the organization and implementation of virtual laboratories in physics (Sh. Ashirov and R. Daminov), intellectual games "Zakovat" in interesting and logical mathematics (D. Turdiboyev and S. Kholboyev), Cybersport (S.Kulmamatov and O.Yuldashev).