“Rektor kubogi” musobaqalari bo‘lib o‘tdi
Guliston davlat universitet rektorining 16.05.2022-yil ¹101-O sonli buyrug‘iga asosan universitet professor-o‘qituvchilari va xodimlari o‘rtasida sportning “voleybol”, “mini-futbol” va “stol tennisi” turlari bo‘yicha “Rektor kubogi” musobaqalar bo‘lib o‘tdi. Musobaqada universitetning barcha fakultetlaridan va rektorat vakillaridan tashkil topgan  jamoalar ishtirok etishdi.
Musobaqalarning ochilish marosimida universitetning yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha prorektor F.Niyazov so‘zga chiqib, barcha ishtirokchilarga muvaffaqiyat tiladi. So‘ngra “GulDU” sport klubi raisi o‘rinbosari Sh.Norqulov va “Sport turlarini o‘qitish metodikasi” kafedrasi mudiri Sh.Sultonovlar so‘zga chiqib, ishtirokchilarni musobaqa qoidalari va o‘tkazilish shartlari bilan tanishtirib o‘tdi.
Musobaqa yakunida jamoalar quyidagi o‘rinlarni egalladilar:
“Mini-futbol” boyicha
1-o‘rin: “Jismoniy madaniyat-2” jamoasi
2-o‘rin: “Jismoniy madaniyat-1” jamoasi
3-o‘rin: “Axborot texnologiyalari” jamoasi
Voleybol (erkaklar)
1-o‘rin:  “Rektorat” jamoasi
2-o‘rin:  “Ishlab chiqarish texnalogiyalari” jamoasi
3-o‘rin:  “Axborot texnologiyalari” jamoasi
Voleybol (ayollar)
2-o‘rin: “Ishlab chiqarish texnalogiyalari” jamoasi
3-o‘rin: “Filologiya” jamoasi
“Stol tennisi” musobaqalari Nizomga asosan shaxsiy birinchilik tarzda o‘tkazildi. Musobaqada 24 nafar o‘qituvchilar shtirok etishdi. Musobaqa “olimpiya” tizimida o‘tkazildi. Baxslarga boy bo‘lib o‘tgan uchrashuvlar yakunida musobaqa jadvali quyidagicha ko‘rinish hosil qildi:
Stol tennisi (erkaklar)
1-o‘rin: Omonboyev Berdiyor
2-o‘rin: To‘xtamishov Said
3-o‘rin: Nurmuhammedov Axmad
Stol tennisi (ayollar)
1-o‘rin: Akbarova Dilrabo
2-o‘rin: Normatova Malika
3-o‘rin: Manasipova Renata
Musobaqa yakunida g‘oliblar “GulDU” sport klubi va universitet Kasaba uyushmasining esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandilar. G‘olib bo‘lgan jamoalarga esdalik sovg‘alarini universitetning O‘quv ishlari bo‘yicha prorektori H.Qo‘shiyev, Moliya va iqtisod masalalari bo‘yicha prorektor M.Bairbekov, “GulDU” sport klubi rais o`rinbosari Sh.Norqulov hamda “Sport turlarini o‘qitish metodikasi” kafedrasi mudiri Sh.Sultonovlar topshirdi.

Состоялся Кубок Ректора
Согласно приказу ректора Гулистанского государственного университета от 16.05.2022 №101-О «Кубок» проведены соревнования. В соревнованиях приняли участие команды всех факультетов и администрации вуза.
На церемонии открытия выступил проректор по делам молодежи и духовно-просветительской работе университета Ф. Ниязов, который пожелал успехов всем участникам. Затем выступили заместитель председателя спортивного клуба «ГулДУ» Ш.Норкулов и заведующий кафедрой «Методика обучения спорту» Ш.Султанов, которые ознакомили участников с правилами и условиями соревнований.
По итогам соревнований команды заняли следующие места:
О "Мини-футболе"
1 место: Команда «Физкультура-2»
2 место: Команда «Физкультура-1»
3 место: Команда информационных технологий
Волейбол (мужчины)
1 место: Коллектив ректората
2 место: Команда «Производственные технологии»
Волейбол (женщины)
3 место: Команда филологов
Турнир по настольному теннису проходил по правилам личного первенства. В конкурсе приняли участие 24 учителя. Соревнования проводились по системе «Олимпийский». По итогам спорной встречи расписание было следующим:
Настольный теннис (мужчины)
1 место: Омонбоев Бердиёр
2 место: Тохтамышов Саид
3 место: Нурмухаммедов Ахмад
Настольный теннис (женщины)
1 место: Акбарова Дильрабо
2 место: Малика Норматова
3 место: Манасипова Рената
По окончании соревнований победители были награждены памятными подарками от Спортивного клуба ГулДУ и Профсоюза университета. Команды-победители были награждены проректором по учебной работе Х.Кушиев, проректором по финансам и экономике М.Баирбековым, заместителем председателя Спортивного клуба «ГулДУ» Ш.Норкуловым и заведующим кафедрой «Методика обучения». спорт» Ш.Султанов.