“Rektor kubogi” musobaqalari bo‘lib o‘tdi
Guliston davlat universitet rektorining 16.05.2022-yil ¹101-O sonli buyrug‘iga asosan universitet professor-o‘qituvchilari va xodimlari o‘rtasida sportning “voleybol”, “mini-futbol” va “stol tennisi” turlari bo‘yicha “Rektor kubogi” musobaqalar bo‘lib o‘tdi. Musobaqada universitetning barcha fakultetlaridan va rektorat vakillaridan tashkil topgan  jamoalar ishtirok etishdi.
Musobaqalarning ochilish marosimida universitetning yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha prorektor F.Niyazov so‘zga chiqib, barcha ishtirokchilarga muvaffaqiyat tiladi. So‘ngra “GulDU” sport klubi raisi o‘rinbosari Sh.Norqulov va “Sport turlarini o‘qitish metodikasi” kafedrasi mudiri Sh.Sultonovlar so‘zga chiqib, ishtirokchilarni musobaqa qoidalari va o‘tkazilish shartlari bilan tanishtirib o‘tdi.
Musobaqa yakunida jamoalar quyidagi o‘rinlarni egalladilar:
“Mini-futbol” boyicha
1-o‘rin: “Jismoniy madaniyat-2” jamoasi
2-o‘rin: “Jismoniy madaniyat-1” jamoasi
3-o‘rin: “Axborot texnologiyalari” jamoasi
Voleybol (erkaklar)
1-o‘rin:  “Rektorat” jamoasi
2-o‘rin:  “Ishlab chiqarish texnalogiyalari” jamoasi
3-o‘rin:  “Axborot texnologiyalari” jamoasi
Voleybol (ayollar)
2-o‘rin: “Ishlab chiqarish texnalogiyalari” jamoasi
3-o‘rin: “Filologiya” jamoasi
“Stol tennisi” musobaqalari Nizomga asosan shaxsiy birinchilik tarzda o‘tkazildi. Musobaqada 24 nafar o‘qituvchilar shtirok etishdi. Musobaqa “olimpiya” tizimida o‘tkazildi. Baxslarga boy bo‘lib o‘tgan uchrashuvlar yakunida musobaqa jadvali quyidagicha ko‘rinish hosil qildi:
Stol tennisi (erkaklar)
1-o‘rin: Omonboyev Berdiyor
2-o‘rin: To‘xtamishov Said
3-o‘rin: Nurmuhammedov Axmad
Stol tennisi (ayollar)
1-o‘rin: Akbarova Dilrabo
2-o‘rin: Normatova Malika
3-o‘rin: Manasipova Renata
Musobaqa yakunida g‘oliblar “GulDU” sport klubi va universitet Kasaba uyushmasining esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandilar. G‘olib bo‘lgan jamoalarga esdalik sovg‘alarini universitetning O‘quv ishlari bo‘yicha prorektori H.Qo‘shiyev, Moliya va iqtisod masalalari bo‘yicha prorektor M.Bairbekov, “GulDU” sport klubi rais o`rinbosari Sh.Norqulov hamda “Sport turlarini o‘qitish metodikasi” kafedrasi mudiri Sh.Sultonovlar topshirdi.

The Rector's Cup was held
According to the order of the rector of Gulistan State University dated 16.05.2022 ¹101-O Cup ”competitions were held. The competition was attended by teams from all faculties and the administration of the university.
At the opening ceremony, the Vice-Rector for Youth Affairs and Spiritual and Educational Affairs of the University F. Niyazov spoke and wished success to all participants. Then the deputy chairman of the sports club "GulDU" Sh. Norkulov and the head of the department "Methods of teaching sports" Sh. Sultanov spoke and introduced the participants to the rules and conditions of the competition.
At the end of the competition, the teams took the following places:
On "Mini-football"
1st place: "Physical Culture-2" team
2nd place: "Physical Culture-1" team
3rd place: Information Technology team
Volleyball (men)
1st place: Rectorate team
2nd place: "Production Technologies" team
Volleyball (women)
3rd place: Philology team
The table tennis tournament was held in accordance with the rules of the individual championship. 24 teachers took part in the competition. The competition was held in the "Olympic" system. At the end of the controversial meeting, the schedule was as follows:
Table tennis (men)
1st place: Omonboyev Berdiyor
2nd place: Tokhtamishov Said
3rd place: Nurmuhammedov Ahmad
Table Tennis (Women)
1st place: Akbarova Dilrabo
2nd place: Malika Normatova
3rd place: Manasipova Renata
At the end of the competition, the winners were awarded with souvenirs from the GulDU Sports Club and the University Trade Union. The winning teams were awarded by the Vice-Rector for Academic Affairs H. Kushiyev, Vice-Rector for Finance and Economics M. Bairbekov, Deputy Chairman of the Sports Club "GulDU" Sh. Norkulov. and the head of the department "Methods of teaching sports" Sh.Sultanov.