Rektor va liderlar uchrashuvi bo‘lib o‘tdi
Guliston davlat universiteti rektori, professor Xodjiyev Muksin Tadjiyevich universitet liderlari, volontyorlar jamoasi a’zolari va Toshkent shahrida o‘tkazilgan intellektual olimpiadada g‘oliblikni qo‘lga kiritgan yoshlar bilan uchrashdi.
Universitet rektori M.T.Xodjiyev so‘z boshida, Prezidentimizning Oliy Majlisga yo‘llagan Murojaatnomasining mazmun-mohiyati haqida fikr yuritdi va unda belgilangan vazifalar haqida talabalarga ma’lumot berdi
Uchrashuvda yil sarhisobi tinglandi, erishilgan yutuqlar va kamchiliklar haqida fikr yuritildi. Undan so‘ng, kelgusida amalga oshirilishi kerak bo‘lgan rejalar haqida kelishib olindi.
Uchrashuv so‘nggida, intellektual olimpiadada g‘alaba qozongan talaba-yoshlarga vaucherlar topshirildi. Liderlar va volontyorlar jamoasi a’zolari tashakkurnoma va pul mablag‘lari bilan taqdirlandi.

Состоялась встреча ректора и лидерами
Ректор Гулистанского государственного университета, профессор Ходжиев Муксин Таджиевич встретился с лидерами университета, членами волонтерского отряда и молодежью, победившей в интеллектуальной олимпиаде, прошедшей в Ташкенте.
В начале выступления ректор университета Ходжиев М.Т. поразмышлял над содержанием Послания Президента Олий Мажлису и проинформировал студентов о поставленных в нем задачах.
На собрании были заслушаны итоги года, обсуждены достижения и недостатки. После этого они договорились о планах, которые будут реализованы в будущем.
В завершение встречи были вручены путевки учащимся, победившим в интеллектуальной олимпиаде. Лидеры и члены волонтерского отряда были награждены благодарственными письмами и денежными средствами.