Rektor va liderlar uchrashuvi bo‘lib o‘tdi
Guliston davlat universiteti rektori, professor Xodjiyev Muksin Tadjiyevich universitet liderlari, volontyorlar jamoasi a’zolari va Toshkent shahrida o‘tkazilgan intellektual olimpiadada g‘oliblikni qo‘lga kiritgan yoshlar bilan uchrashdi.
Universitet rektori M.T.Xodjiyev so‘z boshida, Prezidentimizning Oliy Majlisga yo‘llagan Murojaatnomasining mazmun-mohiyati haqida fikr yuritdi va unda belgilangan vazifalar haqida talabalarga ma’lumot berdi
Uchrashuvda yil sarhisobi tinglandi, erishilgan yutuqlar va kamchiliklar haqida fikr yuritildi. Undan so‘ng, kelgusida amalga oshirilishi kerak bo‘lgan rejalar haqida kelishib olindi.
Uchrashuv so‘nggida, intellektual olimpiadada g‘alaba qozongan talaba-yoshlarga vaucherlar topshirildi. Liderlar va volontyorlar jamoasi a’zolari tashakkurnoma va pul mablag‘lari bilan taqdirlandi.

A meeting of the rector and leaders was held
Rector of Gulistan State University, professor Khodzhiyev Muksin Tadzhiyevich met with the leaders of the university, members of the volunteer team and young people who won the intellectual Olympiad held in Tashkent.
At the beginning of the speech, the rector of the university, M. T. Khodzhiyev, reflected on the content of the Address of the President to the Oliy Majlis and informed the students about the tasks set in it.
At the meeting, a summary of the year was heard, achievements and shortcomings were discussed. After that, they agreed on the plans to be implemented in the future.
At the end of the meeting, vouchers were handed over to students who won the intellectual Olympiad. Leaders and members of the volunteer team were awarded with letters of thanks and money.