Guliston shahrida “Oqila ayollar” harakatining yil sarhisobiga bag‘ishlangan tadbir bo‘lib o‘tdi. Unda viloyat hokimi vazifasini bajaruvchi Akmaljon Maxmudaliyev, hamkor tashkilotlar vakillari, otinoyilar, xotin-qizlar faollari, jurnalist va blogerlar ishtirok etdi.
Viloyat rahbari nutqi davomida mamlakatimizda xotin-qizlarning huquq va qonuniy manfaatlarini himoya qilish davlat siyosati darajasiga ko‘tarilganini ta’kidlab, ularni muammolari, dardu tashvishlari bilan shug‘ullanadigan adolatli va samarali tizim yaratilganini aytib o‘tdi.
Tadbirda, «Oqila ayollar» harakati a’zolari tomonidan yil davomida amalga oshirilgan ishlar yuzasidan ma’lumot ham berildi. Unda Guliston davlat universiteti Xotin-qizlar Kengashi raisi N.Sultonova viloyat hokimi tomonidan tashakkurnoma va esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandi.
Guliston davlat universiteti ma’muriyati N.Sultonovaning erishgan natijalari bilan qutlab, uning keying faoliyatida zafarlar tilaydi.

Председатель Совета женщин Гулистанского государственного университета награждена хакимом области
В Гулистане состоялось мероприятие, посвященное годовому подведению итогов движения «Акила женщины». В нем приняли участие временно исполняющий обязанности акима области Акмалжон Махмудалиев, представители партнерских организаций, активистки, женские активистки, журналисты и блогеры.
В ходе своего выступления глава региона подчеркнул, что защита прав и законных интересов женщин в нашей стране поднялась на уровень государственной политики, и сообщил, что создана справедливая и эффективная система решения их проблем и обеспокоенность.
На мероприятии также была представлена ​​информация о деятельности, проведенной участницами движения «Акила женщины» в течение года. Председатель Женского совета Гулистанского государственного университета Султанова Н. была награждена благодарственным письмом и памятными подарками акима области.
Администрация Гулистанского государственного университета поздравляет Н. Султанову с достижениями и желает ей успехов в дальнейшей трудовой деятельности.